Inauguracja „Misji Uratuję Cię”

/Inauguracja „Misji Uratuję Cię”

Inauguracja „Misji Uratuję Cię”

Polska załoga rajdu Africa Eco Race 2020 wyruszy w styczniu z Monte Carlo do Dakaru pod hasłem „Misja Uratuję Cię”, promując serwis crowdfundingowy prowadzony przez Caritas Polska. W poniedziałek, 9 grudnia, odbyła się inaugurująca projektu. W zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej udział wzięli uczestnicy rajdu i ambasadorka akcji.

„Misja Uratuję Cię” jest związana z serwisem charytatywnym UratujeCie.pl, prowadzonym przez Caritas Polska. Na stronie internetowej serwisu można poznać historie podopiecznych, dla których prowadzone są zbiórki i bezpośrednio wpłacać pieniądze. Celem Africa Eco Race „Misja Uratuję Cię” jest dotarcie do jak największej grupy potencjalnych darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych.

– Dzięki możliwościom, jakie daje internet, chorzy i potrzebujący, za pośrednictwem portalu UratujeCie.pl zwracają się do szerokiego grona z prośbą o pomoc, o środki na kosztowne leczenie czy operacje. Pomogliśmy już ponad 130 osobom, zbierając kwotę 5 milionów złotych. To jednak dopiero kropla w morzu potrzeb – informuje ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

W konferencji prasowej udział wzięli m.in. uczestnicy rajdu, legendy sportu motorowego – Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, którzy świętują 20. rocznicę pierwszego startu w rajdzie Paryż-Dakar. W tej edycji Africa Eco Race, wiodącego starą, afrykańską trasą rajdu Dakar, dołączą do nich Konrad Dąbrowski – syn Marka, bracia Paweł i Artur Stasiaczkowie, Fabrizio Bosetti i debiutująca w roli kierowcy ciężarówki rajdowej Marcelina Zawadzka – Miss Polonia 2011, dziennikarka i prowadząca program „Pytanie na Śniadanie” w TVP. Wszystkich łączy pasja do sportów motorowych oraz imperatyw czynienia dobra. Zdecydowali się wyruszyć z „Misją Uratuję Cię”, by pokazać, że pomaganie jest wspólną sprawą i nikt, kto pomocy potrzebuje, nie powinien zostać sam.

W konferencji wzięła udział także Kasia Kośmider, jedna z podopiecznych programu „Uratuję Cię”, wraz z mamą. To właśnie dla niej i innych osób, dla których Caritas Polska organizuje zbiórki, jedzie „Misja Uratuję Cię”.

– Nie mogę przestać się uśmiechać. Jest we mnie ogromna radość. Chcemy rozpropagować platformę UratujeCie.pl, na której będziemy mogli szeroko pomagać – powiedziała Marcelina Zawadzka, ambasadorka akcji.

Uczestniczący w projekcie zawodnicy przywiozą do Senegalu mleko w proszku przekazane przez firmę Mlekovita dla dzieci chorych i niedożywionych, pozostających pod opieką ośrodka misyjnego kierowanego przez siostrę urszulankę Ksawerę Michalską na przedmieściach Dakaru. Przekażą je 20 stycznia, podczas uroczystego finału akcji.

– Bardzo spodobał nam się pomysł połączenia akcji charytatywnej ze sportem, a na dodatek okazało się, że możemy pomóc także rzeczowo. Mleko już jest na morzu. Do potrzebujących, niedożywionych dzieci objętych pomocą przez siostry urszulanki, dotrze ponad 15 tysięcy kilogramów – powiedziała w trakcie konferencji Magdalena Szabłowska, dyrektor wydziału handlu zagranicznego Mlekovita.

– Byłem u s. Ksawery, 40 km od Dakaru, tam są siostry, u których pomoc otrzymuje codziennie 150 matek z dziećmi. Siostry starają się pomagać, prowadząc dożywianie dzieci przy okazji badań na HIV i innych. Bardzo się cieszę, że ks. Marcin „podłapał” ideę rajdu i możemy razem wesprzeć projekt „Uratuję Cię”. Sama idea rajdu Dakar w latach 90. wynikła z tego, że pasjonaci sportu z Europy jechali na motocyklach, przeżywając jakąś swoją historię, a przy okazji pomagali – zaznaczył Jacek Czachor, wielokrotny mistrz świata, 15-krotny uczestnik rajdu Dakar.

Projekt został objęty patronatem TVP2, która będzie relacjonować oba jego etapy – grudniowe przygotowania i rajd rozgrywany w dniach 5-19 stycznia 2020 roku. Partnerem strategicznym jest Mlekovita, a partnerem głównym – PKN Orlen.

Podopiecznym serwisu uratujecie.pl można pomóc, dokonując wpłaty na jedną z prowadzonych zbiórek, a także wysyłając SMS o treści WSPIERAM, pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

Źródło: Caritas Polska/radiomaryja.pl
By | 2019-12-11T00:19:30+01:00 środa, 11 grudnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook