Indyjski lekarz ratuje dziewczynki przed aborcją

/Indyjski lekarz ratuje dziewczynki przed aborcją

Indyjski lekarz ratuje dziewczynki przed aborcją

Fakt, że w Indiach preferuje się chłopców, doprowadził do szeroko rozpowszechnionej selektywnej aborcji ze względu na płeć. Jak donosi raport ONZ, Indie to najniebezpieczniejsze miejsce dla dziewczynek w prenatalnej fazie ich życia, wiele z nich zostaje abortowanych. Szacuje się, że w ciągu ostatnich 30 lat nawet 12 milionów dziewczynek zostało zabitych w najwcześniejszym etapie ich życia.

 

Dr Ganesh Rakh, właściciel małego szpitala w zachodnich Indiach, stara się zmienić sposób postrzegania dziewczynek w społeczeństwie. Dlatego – gdy na świat ma przyjść dziewczynka – poród przeprowadza za darmo. Tłumaczy on jak wygląda reakcja rodziców dowiadujących się o płci dziecka: „Jeżeli ma się urodzić chłopiec, to rodzice świętują i rozdają wszystkim słodycze, natomiast gdy ma to być dziewczynka, opuszczają szpital, matka płacze, rodzina prosi o zniżkę (na przeprowadzenie porodu). Są rozczarowani.” Dr Rakh mówi również, że dla lekarza największym wyzwaniem jest powiedzenie krewnym, że pacjent umrze, ale dla niego – że dziecko to dziewczynka. Dzięki temu, że zaproponował rodzicom bezpłatny poród dziewczynki, uratował już 464 dzieci. „Chcę zmieniać postawy ludzi, lekarzy. W dniu, w którym ludzie będą świętować narodziny córki, zacznę pobierać opłatę ponownie” – powiedział BBC.

 

Wielu lekarzy, z którymi dr Rakh się kontaktował i mówił im o swojej działalności, poparło go i przyłączyło się do jego krucjaty, którą nazwał Mulgi Vachva Abhiyan („kampania ratowania dziewczynek”).

 

Źródło: aleteia.org

By | 2017-04-11T14:01:13+02:00 wtorek, 11 kwietnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail