Indyjski rząd zapłaci za leczenie chorej dziewczynki

by

Rząd w indyjskim stanie Andhra Pradesh ogłosił, że poniesie koszty leczenia córki Ramanappa i Saraswati, którzy zwrócili się wcześniej do sądu o pozwolenie na przeprowadzenie eutanazji. Rodzice ośmiomiesięcznej dziewczynki nie byli w stanie pozwolić sobie finansowo na wymaganą operację, w związku z czym chcieli skrócić życie swojej córki.

 

Dziewczynka o imieniu Gnana Sai ma rzadką chorobę wątroby i potrzebuje natychmiastowej transplantacji narządów. Zaburzenie, na które cierpi niemowlę to atrezja dróg żółciowych. Zrośnięcie dróg żółciowych spowodowało, że dziewczynka urodziła się bez przewodu żółciowego, co z kolei doprowadziło do uszkodzenia wątroby. Niezdolna ponieść koszty opieki medycznej rodzina udała się do sądu z prośbą o uzyskanie pozwolenie na bierną eutanazję. Dziewczynka była już wcześniej leczona w Bangalore, jednak leczenie nie wykazało dobrych rezultatów.

 

W ubiegły piątek rząd Andhra Pradesh wydał specjalne oświadczenie, w którym głowa ministrów Chandrababu Naidu zgodził się pomóc rodzinie, pokrywając koszty leczenia chorej Gnany Sai. Według oficjalnego komunikatu cytowanego przez tamtejsze media, ojciec dziewczynki zobowiązał się, że mógłby oddać swoją wątrobę do przeszczepu, który mógłby mieć miejsce już w przyszłym tygodniu w prywatnym szpitalu w Chennai.

 

Źródło: www.ibtimes.co.in

You may also like

Facebook