IV Rajd dla transplantacji – Podziel się sobą!

/IV Rajd dla transplantacji – Podziel się sobą!

IV Rajd dla transplantacji – Podziel się sobą!

„Podziel się sobą!” – pod takim hasłem odbędzie się w dniach 13-18 czerwca IV Rajd Rowerowy dla transplantacji. Inicjatorem wydarzenia jest Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego „ORGANIŚCI”.

 

Wyruszającym w drogę uczestnikom rajdu przyświeca idea, by „uświadamiać, uwrażliwiać, apelować…bo w kwestii transplantacji wciąż mamy wiele do zrobienia” – podkreślają. Biorący udział w akcji wystartują z Lublina, pojadą przez Kraśnik, Sandomierz, Starachowice, Radom, Warkę i zakończą rajd w Warszawie.

 

Fundacja „ORGANIŚCI” powstała po śmierci Bartka Kruczkowskiego, „naszego przyjaciela, brata i syna” – piszą założyciele. „Dzięki odwadze i przytomności jego rodziny, Bartek był w stanie nie tylko ofiarować dar życia 6 osobom, ale też przypomnieć nam o tym jak ważna jest rozmowa i wiedza na temat przeszczepiania narządów. W wielu przypadkach szybka decyzja może decydować o ocaleniu czyjegoś życia” – dodają. Jak podkreślają członkowie fundacji, inspiracją dla ich działalności jest niechętny stosunek społeczeństwa do kwestii przeszczepiania narządów jak i mity na temat transplantologii. „Jako Fundacja wierzymy, że przyczyną nieufności jest często brak wiedzy czy poczucie, że temat ten nas nie dotyczy. Naszą misją jest upowszechnianie wiedzy o transplantacji i prawie dotyczącym dawstwa organów po śmierci i za życia, wsparcie dla osób oczekujących na transplantację jak również wsparcie dla rodzin dawców”.

 

Więcej informacji o Rajdzie i Fundacji: www.organisci.org

 

By | 2017-05-17T12:07:41+02:00 środa, 17 maja 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail