Jakie są dwa najważniejsze narzędzia dla obrony życia?

by FUNDACJA JZN
– Wielu z Was często do mnie pisze, niejako się usprawiedliwiając czy przepraszając, że nie może działać więcej, bo praca, bo małe dzieci albo już brak sił w jesieni życia. Teraz możecie to zmienić, możecie z nami włączyć się w działanie, którego potęgi i mocy nawet sobie nie wyobrażamy – pisze Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS.

 

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Już w najbliższą sobotę 20 czerwca Fundacja JEDEN Z NAS i stworzona przez nas wspólnie z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie Poradnia Bioetyczna będą przeżywały swoje wielkie święto. Cieszymy się nim tym bardziej, że będzie ono możliwe pomimo epidemii koronawirusa.

Setki licealistów z trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego całkowicie online (wbrew wcześniejszym planom) wzięło udział w organizowanym przez nas Konkursie Bioetycznym. Sama rywalizacja była zacięta. Wartością natomiast jest to, że nawet ci, którzy nie zdołali dostać się do finału, mieli wielką szansę dokształcić się i zrozumieć na czym polega personalistyczna bioetyka. Może tę wiedzę wykorzystają dalej wchodząc w polemikę z osobami „pro-choice”, tak by kluczowe powołanie Fundacji, czyli pozytywna edukacja, przynosiło coraz lepsze owoce? Od samego początku istnienia Fundacji byłem przekonany, że jeżeli nie będziemy docierać do młodzieży, to walkę o życie przegramy. I przegramy ją na poziomie braku wiedzy, ignorancji czy przekręconych faktów.

Już w tę sobotę spotkamy się ze zwycięzcami konkursu i wręczymy im nagrody ufundowane m.in. przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia i Rodziny, którą mam zaszczyt reprezentować. Zwycięzca otrzyma nie tylko laptopa, ale również złoty indeks UPJPII! Mam nadzieję, że w przyszłym roku zaprosimy do udziału kolejne województwa, a jak się uda to Konkurs stanie się ogólnopolski! Będziemy nad tym pracować wraz z organizacjami zrzeszonymi w Federacji.

A obok wiedzy i edukacji drugim fundamentem naszej działalności jest bezpośrednia pomoc, co czyni Poradnia Bioetyczna, a także  i przede wszystkim modlitwa. Chciałbym Was zaprosić do włączenia się w wielkie dzieło modlitwy za życie nienarodzonych. Zostańmy razem częścią tej wspólnoty, która wymadlać będzie odwagę dla podejmujących decyzje o zmianie prawa w Polsce. Wielu z Was często do mnie pisze, niejako się usprawiedliwiając czy przepraszając, że nie może działać więcej, bo praca, bo małe dzieci albo już brak sił w jesieni życia. Teraz możecie to zmienić, możecie z nami włączyć się w działanie, którego potęgi i mocy nawet sobie nie wyobrażamy.

Każdy z Was, kto wpłaci chociaż najmniejszą dowolną kwotę czy też 20, 50 lub 100 zł, wspierając nasze codzienne działania, a następnie napisze na adres [email protected] i poprosi o modlitewnik „Nieplanowane”, podając adres, na który go wysłać, otrzyma go od nas w prezencie! Są tam rozważania różańcowe napisane przez obrońców życia, również przez ekipę Fundacji JEDEN Z NAS! Działajcie szybko, ponieważ zostało nam jedynie kilkaset sztuk, a chcielibyśmy, by trafił on jak najszybciej do tych, którzy go najlepiej wykorzystają.

Dziękuję, że wspieracie i doceniacie nasze działania. Nie próbujemy opierać naszych próśb o wsparcia na budowaniu kontrowersji, skandalu czy narracji zagrożenia. Po prostu robimy swoje, pokazując radosną stronę cywilizacji życia!

Wszystkiego dobrego!

Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

You may also like

Facebook