Na dworcach powstają tzw. daromaty – punkty wsparcia akcji “Chleb dla Syrii”

/Na dworcach powstają tzw. daromaty – punkty wsparcia akcji “Chleb dla Syrii”

Na dworcach powstają tzw. daromaty – punkty wsparcia akcji “Chleb dla Syrii”

W ramach kampanii „Chleb dla Syrii”, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie stawia na polskich dworcach kolejowych „ofiaromaty” – bankowe terminale, w których można dokonać wpłaty na rzecz Syrii. Od czwartku czynny jest trzeci – we Wrocławiu.

Pierwszy „ofiaromat” stanął 25 lutego w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie, drugi 22 marca na Dworcu Kraków Główny. Dzięki daromatowi ustawionemu właśnie na dworcu we Wrocławiu będzie można wesprzeć akcję „Chleb dla Syrii”.

– Celem kampanii „Chleb dla Syrii” jest pomoc krajom ogarniętym wojną – powiedział Sebastian Banasiewicz, Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce wybudować w Syrii dwanaście piekarni.

– Myślimy, że uda się zapewnić byt, pracę dla 210 rodzin, co da też dostęp do chleba dla 500 tysięcy osób – dodał Sebastian Banasiewicz.

Pomóc może każdy. Wystarczy wesprzeć akcję poprzez wpłatomat. Taki jak ten, który już stoi w Warszawie i Krakowie, a w czwartek zacznie działać we Wrocławiu. Wkrótce będzie ich więcej.

– Daromaty rozpoczęliśmy instalować od dworca centralnego, tam już to funkcjonuje. Kolejny dworzec to dworzec główny w Krakowie, kolejny to Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia i tak stopniowo na wszystkich dużych dworcach w Polsce te ofiaromaty zostaną zainstalowane – zaznaczył Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A.

Aby wesprzeć chrześcijan w Syrii można także wysłać SMS-a o treści RATUJE pod numer 72 405.

TV Trwam News
Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-06-19T18:23:44+02:00 piątek, 19 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail