Jako wcześniak nie miała szans na przeżycie. Dziś Stacey pomaga takim maleństwom

/Jako wcześniak nie miała szans na przeżycie. Dziś Stacey pomaga takim maleństwom

Jako wcześniak nie miała szans na przeżycie. Dziś Stacey pomaga takim maleństwom

Stacey Hamilton urodziła się 27 lat temu w Edynburgu. O dwa miesiące za wcześnie. Ponad miesiąc przebywała w inkubatorze na oddziale intensywnej terapii. Dawano jej małą szansę na przeżycie, ale otoczono profesjonalną opieką. Dziś pracuje jako pielęgniarka neonatologiczna.

Stacy wspomina:

Urodziłam się za pomocą cesarskiego cięcia, które trzeba było wykonać natychmiast, gdyż moja mama z powodu łożyska przodującego zaczęła mocno krwawić. To była bardzo niebezpieczna chwila. Lekarz położnik, który wykonał tę operację i wydostał mnie żywą z łona matki, właśnie wrócił bardzo zmęczony do domu. Wezwano go ponownie do nagłego przypadku, nie odmówił, przyjechał natychmiast i dzięki temu udało się mnie uratować. Tak więc łatwo mogło się zdarzyć, żeby mnie tutaj dzisiaj nie było. Spędziłam 7 tygodni na oddziale noworodkowym zanim mogłam pojechać z mamą do domu.

Obecnie kobieta jest pielęgniarką specjalizującą się w opiece nad noworodkami, zwłaszcza wcześniakami, które potrzebują wiele fachowej troski. Pracuje w Royal Hospital for Children w Glasgow. Przyznaje, że do wybrania tej drogi zawodowej zainspirowali ją ci, którzy ją otoczyli opieką.

Eden Linton, specjalista ds. młodzieży i edukacji w Stowarzyszeniu Ochrony Nienarodzonych Dzieci (SPUC) komentuje:

Dzięki postępowi w medycynie i technologii maleńkie wcześniaki mają obecnie znacznie większe możliwości przeżycia i każdego dnia sprzeciwiają się diagnozom lekarzy, że nie mają szans. Takie przedwcześnie urodzone noworodki są potężnym dowodem na człowieczeństwo dzieci w pierwszych dziewięciu miesiącach życia.

– Takie wcześniaki jak Stacey są potężnymi świadkami życia i przypominają nam, że zawsze jest nadzieja – dodaje Linton.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-10-06T16:54:39+02:00 wtorek, 06 października 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail