Jakub Bałtroszewicz: Dzisiaj wszyscy musimy stać się obrońcami życia

/Jakub Bałtroszewicz: Dzisiaj wszyscy musimy stać się obrońcami życia

Jakub Bałtroszewicz: Dzisiaj wszyscy musimy stać się obrońcami życia

– Wydawałoby się dotknął nas jakiś paraliż i nic się nie dzieje. Tymczasem dzieje się być może coś najcenniejszego – w naszej codzienności zaczynamy myśleć kategoriami dobra wspólnego i troski o słabszych – zauważa Jakub Bałtroszewicz, który jest zbudowany odpowiedzialnością polskiego społeczeństwa. – Dzisiaj wszyscy musimy stać się obrońcami życia – apeluje prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że nadejdzie dzień, w którym niewidzialny wirus zamknie nas w domach, opustoszy ulice i sprawi, że będziemy się bać o swoich bliskich. Choć odwołanych lub przełożonych w czasie zostało wiele inicjatyw również związanych z pro-life – w Polsce Narodowy Marsz Życia w Warszawie czy coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę, a w Parlamencie Europejskim Tydzień dla Życia – i wydawałoby się dotknął nas jakiś paraliż i nic się nie dzieje… To tymczasem dzieje się być może coś najcenniejszego – w naszej codzienności zaczynamy myśleć kategoriami dobra wspólnego i troski o słabszych.

Jestem zbudowany odpowiedzialnością naszego społeczeństwa. Dzisiaj wszyscy musimy stać się obrońcami życia. W tym trudnym czasie kwarantanny, unikaniu kontaktów i częstszej higienie nie tyle chodzi o nas samych, ale przede wszystkim o tych wszystkich, których zdrowie i życie byłoby zagrożone, gdybyśmy nie umieli się odpowiedzialnie i dojrzale zachować. Musimy być przygotowani, że ten czas izolacji tak szybko nie mnie. Że może się okazać, że Święta Wielkanocy też będziemy musieli spędzić w domu. I zrobimy to co będzie konieczne, bo szanujemy życie.

W takich chwilach jak ta, odkrywamy jak cenny jest dar życia, jak należy o niego dbać, starać się, jak krucha jest nasza codzienność, jak nieważne bywają ważne sprawy i jak cenne są chwile, które dostajemy, by kochać. Wyjdźmy wszyscy z tej lekcji bardziej dojrzali i mądrzy, to jest sprawdzian dla nas jako społeczeństwa, dajmy wszyscy dobry przykład!

Zostańmy w domu!

Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-12T13:54:18+02:00 czwartek, 19 marca 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail