Już ponad milion złotych w ramach akcji „Pod sercem”

/Już ponad milion złotych w ramach akcji „Pod sercem”

Już ponad milion złotych w ramach akcji „Pod sercem”

Trwa akcja „Pod sercem” krakowskiej Fundacja „Malak” o. Adama Szustaka OP. Inicjatywa, której celem jest pomoc kobietom w ciąży, znajdującym się w trudnej sytuacji lub z różnych powodów niebędącym w stanie poradzić sobie z wiadomością o dziecku bądź jego chorobie, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ludzi dobrej woli.

Zgodnie z zamysłem autorów, akcja nie jest głosem w sporze pro-life vs. pro-choice. – Ta akcja nie jest akcją ideologiczną, ani poglądową. Nie o to nam chodzi. Chodzi o bardzo konkretną pomoc – wskazuje sam o. Szustak. Jak dodaje, jego marzeniem jest, aby inicjatywa zjednoczyła ludzi w wokół pomagania. – Nie wokół poglądów, sporów, dyskusji, bo najważniejszy jest człowiek postawiony w konkretnej sytuacji, a my możemy przyjść mu z pomocą – podkreśla.

Takie podejście zaowocowało już konkretnymi rezultatami akcji. Chociaż trwa ona do Świąt Wielkanocnych udało się już zebrać 1 035 774 złote.

– Chcieliśmy, jako organizacja, która zajmuje się jałmużną, poprzez nasze kanały zbierania pieniędzy realnie wesprzeć kobiety, dla których informacja o ciąży lub chorobie nienarodzonego jeszcze dziecka, jest niezwykle trudna. Bardzo cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z takim rekordowym odzewem – mówi prezes zarządu fundacji, Katarzyna Gilewska.

W ramach akcji Fundacja „Malak” podjęła współpracę z instytucjami, które zajmują się taką pomocą od dawna. W inicjatywie bierze udział Stowarzyszenie „Dwie Kreski”, która w wysoce zindywidualizowany sposób pomagająca kobietom w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Oprócz tego środki zgromadzone w ramach akcji trafią także do hospicjów perinatalnych: Stowarzyszenie „Śląskie Hospicjum Perinatalne” w Katowicach, Lubelskie Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia oraz Fundacja „Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci” w Rzeszowie. – Ponieważ udało się już zebrać tak olbrzymią kwotę, na ten moment staramy się znaleźć także inne placówki, które zajmują się rodzinami oczekującymi na narodziny chorego dziecka – zapowiada Gilewska.

Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję może to zrobić na stronie www.charytatywnie.fundacjamalak.pl/donations.

Fundacja Malak to organizacja non profit, której pomysłodawcą był o. Adam Szustak. Od 2012 r. organizuje rekolekcje, wieczory uwielbienia, konferencje, spotkania i akcje charytatywne. Jej patronem jest św. Jacek, a dominikański charyzmat głoszenia „wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby” jest jej bardzo bliski. Od lat współpracuje z o. Szustakiem i o. Tomaszem Nowakiem OP, którzy sprawują opiekę duchową nad organizowanymi wydarzeniami.

Źródło: KAI
By | 2021-03-26T08:17:04+01:00 piątek, 26 marca 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook