Już w niedzielę Marsz dla Życia w Szczecinie

by FUNDACJA JZN
W najbliższą niedzielę (tj. 28 kwietnia) o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy Marsz dla Życia. Jak dotąd jest to największa manifestacja pro-life w Polsce.

W tym roku uczestnicy przejdą pod hasłem „Miłość większa niż…” . Jak podkreśla rzecznik prasowy marszu Anna Pleskot, niedopowiedzenie w tegorocznym haśle, służy wzbudzeniu głębszych refleksji dot. naszego życia.

– Decydując się na dokończenie zdania, pragniemy zainspirować uczestników do odważnego zestawienia hasła z rzeczami, przyczynami bądź też trudnymi sytuacjami życiowymi, które nierzadko mają ogromny wpływ na ludzkie życie – wyjaśnia.

https://youtu.be/GHLqYZJ4z-c

 

Prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk dodaje, że udział w marszu oznacza świadome opowiedzenie się za tym, co najważniejsze.

– Podkreślając naszą postawę miłości, a więc przede wszystkim trud, poświęcenie i troskę mamy nadzieję, że wszyscy wzbudzimy w sobie jeszcze większą wrażliwość na życie, zwłaszcza to zagrożone. Hasło przypomina o tym, że miłość naprawdę jest w stanie przezwyciężyć wszelkie niedogodności i życiowe problemy – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk.

W związku z tegorocznym hasłem szczecińskiej inicjatywy, powstał specjalny hymn, stworzony przez wolontariuszkę Fundacji Małych Stópek.

– Jakiś czas temu organizowaliśmy konkurs pro-life dla młodych. Ich zadaniem było dokończenie hasła marszu i uzasadnienie swojego wyboru. Nasza wolontariuszka połączyła odpowiedzi i stworzyła piosenkę, której współtwórcami w pewnym sensie są wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie – opowiada Anna Pleskot.

https://youtu.be/dPFw0P5v3g0

 

Marsz odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, stąd wybór encykliki Papieża Benedykta XVI.

– W tym roku uczestnicy poniosą encyklikę Benedykta XVI pt. „Deus caritas est”, mówiącej w dużej mierze o najwyższej z form miłości – miłości caritas – jako źródle naszych działań. Treść doskonale wpisuje się w święto, które będziemy wspólnie przeżywać – akcentuje rzecznik marszu.

Na Marszu dla Życia jak co roku odbędzie się również akcja „Pielucha dla Malucha” organizowana dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Wszystkie zebrane dary trafią do Domu Samotnej Matki w Poczerninie. Będzie można przynieść nie tylko pieluchy, ale również wszelkiego rodzaju chemię kosmetyczną dla niemowląt.

Fundacja Małych Stópek/ RIRM
Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook