Kampania społeczno-informacyjna „Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem”

/Kampania społeczno-informacyjna „Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem”

Kampania społeczno-informacyjna „Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem”

Od zawsze wiadomo, że rodzicielstwo jest zadaniem. Często rodzicielstwo jest zadaniem trudnym, niekiedy nawet wyzwaniem. Zdarza się, że radość z narodzin dziecka szybko gasi żałoba po jego odejściu. Rodzicami zostają nastolatkowie. Na świat przychodzi niepełnosprawne dziecko. Fundacja „Głos dla Życia” uruchomiła kampanię społeczno-informacyjną „Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem”, w ramach której informuje, co można zrobić w takich sytuacjach oraz gdzie można zwrócić się po pomoc.

 

Autorzy kampanii zaznaczają, że rodzicielstwo staje się wyzwaniem nie tylko w powyższych przypadkach, lecz może również dotyczyć sytuacji wydawałoby się zwyczajnych, czyli dobrego przygotowania się do porodu pod względem fizjologicznym i psychologicznym zarówno matki, jak i ojca dziecka oraz korzystanie z rad dotyczących opieki nad dzieckiem w pierwszych miesiącach życia po urodzeniu i możliwości wsparcia w tym czasie ze strony profesjonalistów: lekarzy, położnych, pielęgniarek, czy douli.

 

Wszystkie te obszary niezwykłego rodzicielstwa wymagają dostrzeżenia, dowartościowania i zabezpieczenia – poprzez komplementarną pomoc, wsparcie i informację. Temu właśnie ma służyć kampania społeczno-informacyjna prowadzona przez Fundację „Głos dla Życia” we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.

 

Działania kampanii można śledzić na fanpage’u (Facebook): Gdy rodzicielstwo jest wyzwaniem

 

Artykuły publikowane w ramach kampanii: www.gminadlarodziny.pl

 

Partnerem kampanii są: Przewodnik Katolicki, Fundacja Javani, Wielkopolskie Hospicjum Perinatalne „RAZEM”, Szkoła Rodzenia „Dobry Początek”, Głos Wielkopolski, Radio Poznań, Radio Emaus i portal GminadlaRodziny.pl.

 

Źródło oraz więcej informacji: glosdlazycia.pl

By | 2017-11-10T20:02:06+01:00 piątek, 10 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail