Kanada – grupy pro-life i rząd na sądowej ścieżce

/Kanada – grupy pro-life i rząd na sądowej ścieżce

Kanada – grupy pro-life i rząd na sądowej ścieżce

Organizacje pro-life wypowiadają wojnę sądową władzom Kanady. Jest to skutkiem ostatnich zmian w prawie, uderzających w pracodawców, którzy nie akceptują aborcji, związków homoseksualnych i gender.

 

Tuż przed świętami nowe regulacje prawne cofnęły dofinansowania na prace wakacyjne dla uczniów wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie przeszli ideologicznego testu.

 

„Jest to pogwałcenie naszej wolności sumienia i wolności wypowiedzi” – powiedział Blaise Alleyne, przewodniczący organizacji Prawo do Życia z Toronto. Zaznacza także, że grupy pro-life będą zmierzały do uznania nowego prawa za sprzeczne z konstytucją, ponieważ łamie ono Kanadyjską Kartę Praw i Swobód. Wszyscy Kanadyjczycy powinni być zaniepokojeni tym problemem, niezależnie od tego co myślą o aborcji – dodaje Alleyne.

 

Warto wspomnieć, że organizacja Prawo do Życia zwyciężyła w podobnej sprawie w ubiegłym roku. Pozywając rząd o dyskryminację trzech grup ze względu na poglądy pro-life, zmusiła go do wypłaty należnych funduszy. Po tej porażce rząd postanowił zmienić prawo.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2018-01-16T10:40:46+01:00 wtorek, 16 stycznia 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail