Kanada – kwestia wspomaganego samobójstwa dzieci

/Kanada – kwestia wspomaganego samobójstwa dzieci

Kanada – kwestia wspomaganego samobójstwa dzieci

Od czasu legalizacji wspomaganego samobójstwa w Kanadzie, w czerwcu 2016 r., pediatrzy coraz częściej są pytani przez nieletnich i rodziców o pomoc we wspomaganym samobójstwie. Przeprowadzone w tym czasie badanie wykazało, że pediatrzy opowiadają się za rozszerzeniem tego prawa na dojrzałych nieletnich.

 

Obecnie nowe badanie, w którym zebrano odpowiedzi od 1040 lekarzy, opublikowane przez Canadian Pediatric Society, potwierdza, że to ​​jakość opieki paliatywnej dla nieletnich musi stanowić główny priorytet. Opieka paliatywna musi być ulepszana i coraz bardziej dostępna. Jednak badanie pokazuje również, że eutanazja stała się powtarzającą się kwestią wśród pacjentów i ich rodzin:

 

  • 35 pediatrów zgłosiło, że w zeszłym roku przeprowadziło „dyskusje rozpoznawcze” z 60 pacjentami w wieku poniżej 18 lat,
  • 9 pediatrów otrzymało wyraźną  prośbę o wspomagane samobójstwo od 17 dzieci w wieku poniżej 18 lat,
  • 118 innych pediatrów odpowiedziało, że odbyli dyskusje rozpoznawcze na temat wspomaganego samobójstwa z rodzicami 419 chorych dzieci,
  • 45 lekarzy widziało rodziców 91 dzieci, którzy ubiegali się o pomoc we wspomaganym samobójstwie własnego dziecka.

 

Drugie badanie z odpowiedziami od 29% z 2000 lekarzy, z którymi początkowo skontaktowano się, pokazuje, że chociaż 46% pediatrów uważa, że ​​wspomagane samobójstwo powinno być dostępne dla dojrzałych nieletnich, tj. tych uważanych za dojrzałych umysłowo i zdolnych do zrozumienia konsekwencji własnych decyzji, tylko 19% jest przygotowanych do udziału w tego rodzaju procedurze. 37% pediatrów uważa, że ​​medycznie wspomagane umieranie nieletnich nie powinno być nigdy brane pod uwagę.

 

Raport o medycznie wspomaganym umieraniu dojrzałych nieletnich zostanie przedstawiony w kanadyjskim parlamencie w grudniu 2018 r.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-11-14T17:22:39+01:00 wtorek, 14 listopada 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail