Kanada zaaprobowała niebezpieczny środek stosowany we wspomaganym samobójstwie

/Kanada zaaprobowała niebezpieczny środek stosowany we wspomaganym samobójstwie

Kanada zaaprobowała niebezpieczny środek stosowany we wspomaganym samobójstwie

Kanada zatwierdziła niebezpieczny środek stosowany we wspomaganym samobójstwie – sekobarbital – organiczny związek chemiczny stosowany jako lek z grupy barbituranów. Jak donosi „CBS News” tylko niewielka część Kanadyjczyków, która decydowała się do tej pory na przerwanie swojego życia na drodze wspomaganego samobójstwa, preferowała zażycie śmiertelnego „koktajlu” z leków.

 

Sekobarbital to – według „CBS News” – najczęściej stosowany za granicą we wspomaganym samobójstwie narkotyk. Jest uważany za najlepszy dla osób, które w jak największym stopniu chcą kontrolować sposób swojej śmierci, dodatkowo chory sam decyduje kiedy zażyć przyrządzony „koktajl”. Środek w założeniu ma zadziałać szybko i skrócić proces umierania. Istnieją jednak różne czynniki, które mogą spowodować odwrotny proces – wydłużyć agonię. W przeciwieństwie do zastrzyków dożylnych uśmiercających, doustne koktajle lekowe mogą wywoływać nudności i wymioty, a pacjent może zasnąć i nie zdążyć spożyć określonej dawki, co może spowodować dodatkowe cierpienie.

 

W lutowym wydaniu „Kaiser Medical News” opublikowano ostrzeżenie dotyczące problemów wynikających z przyjmowania leków samobójczych.

 

Departament kanadyjskiego rządu odpowiedzialny za zdrowie publiczne podał do wiadomości, że w okresie od czerwca 2016 do czerwca 2017 roku – kiedy zalegalizowano wspomagane medycznie samobójstwo – ich totalna liczba wyniosła 1 982. Z tej liczby odnotowano zaledwie 5 przypadków samobójstw, w których chory samodzielnie zażył środki uśmiercające.

 

Źródło: www.cbc.ca

By | 2017-12-04T13:14:25+01:00 poniedziałek, 04 grudnia 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail