Kanadyjski rząd domaga się rozszerzenia dostępu do praktyk eutanatycznych

/Kanadyjski rząd domaga się rozszerzenia dostępu do praktyk eutanatycznych

Kanadyjski rząd domaga się rozszerzenia dostępu do praktyk eutanatycznych

Zaledwie dwa lata po tym jak Kanada zalegalizowała wspomagane  samobójstwo, jej liberalny rząd już szuka sposobów na rozszerzenie dostępu do tych tzw. „usług” medycznych – donosi portal „Life Site News”.

 

Rząd rozważa aktualnie trzy kwestie: eutanazję dla osób cierpiących na choroby psychiczne, eutanazję dla dzieci, a także dla tych, którzy z góry chcą zdecydować się na przerwanie życia po tym, jak utracą zdolność umysłową.

 

Postulowane prawo, które oprócz tego, że budzi wiele kontrowersji natury etycznej, implikuje szereg pytań: Co ze zdolnością osoby młodocianej do wyrażenia zgody na tego typu procedury? Co w przypadku, gdy niepełnoletnia osoba poprosi o eutanazję czy pomoc w samobójstwie, a jej rodzice nie wyrażą na to zgody?

 

Michael Cook w artykule na stronie BioEdge zauważa, że pewna liczba kanadyjskich pediatrów i bioetyków przedstawiając argumenty za wspieraniem eutanazji u dzieci, określiła medycznie wspomagane samobójstwo jako podstawową część opieki paliatywnej, przedstawiając prawo do bycia zabitym jako jedno z podstawowych.

 

„Jeżeli wspomagane samobójstwo zostanie w Kanadzie rozszerzone zarówno na osoby cierpiące na choroby psychiczne, jak i na nieletnich, możemy stanąć w obliczu przerażającego ciążącego na lekarzach widma, którzy zgodnie z prawem mieliby obowiązek zapewnić nastolatkom cierpiącym na depresję śmiertelny zastrzyk – być może bez wiedzy rodziców” – zwraca uwagę Jonathon Van Maren na portalu „Life Site News”.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2018-09-26T17:44:54+02:00 środa, 26 września 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook