Irlandia – aborcje opłacane z kieszeni podatników

/Irlandia – aborcje opłacane z kieszeni podatników

Irlandia – aborcje opłacane z kieszeni podatników

Po tym jak w ubiegłym tygodniu prezydent Irlandii, Michael Higgins, oficjalnie zatwierdził usunięcie z prawa ósmej poprawki do konstytucji chroniącej nienarodzone dzieci, irlandzcy urzędnicy zapowiedzieli, że aborcje będą opłacane z kieszeni podatników – informuje „Live Action”.

 

Według „The Irish Examiner”, irlandzki minister zdrowia, Simon Harris, który agresywnie promował kampanię pro-aborcyjną w tym kraju, potwierdził dziennikarzom zamiar wprowadzenia zmian dot. aborcji w rządowym systemie opieki zdrowotnej.

 

„Tak, moim zamiarem jest, aby te usługi [przypis. red. – usługi aborcyjne] były bezpłatne” – potwierdził Harris. „Powiedziałem od początku, że nie chcę, aby koszty były barierą (…)” – dodał.

 

W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, w Irlandii w ramach dwupoziomowego systemu opieki zdrowotnej, prawie 70% ludności musi opłacać usługi opieki zdrowotnej – czytamy na stronie „Society for the Protection of Unborn Children”. Przykładowo wizyta u lekarza rodzinnego to koszt ok. 45-75 €. Aborcja, która miałaby być dostępna na żądanie do 12. tygodnia ciąży, byłaby bezpłatna.

 

Szacuje się, że Narodowa Służba Zdrowia (National Health Service) w Anglii i Walii rocznie na aborcję wydaje około 146 milionów funtów.

 

Źródło: www.liveaction.org oraz www.spuc.org.uk

By | 2018-09-26T17:48:05+02:00 środa, 26 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook