Kancelaria Premiera ze specjalnym wideo. Wspieraj seniora!

by FUNDACJA JZN
Czy potrafimy sobie pomagać? Czy jesteśmy wrażliwi na los najsłabszych – seniorów, osób samotnych czy niepełnosprawnych. To oni są dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji – tak rozpoczyna się spot Kancelarii Premiera z apelem o pomoc najsłabszym.

„Walka z koronawirusem to poważny egzamin dla naszego państwa, ale także dla nas wszystkich” – podkreślono w spocie. Pada w nim pytanie czy „potrafimy sobie pomagać, czy jesteśmy wrażliwi na los najsłabszych – seniorów, osób samotnych czy niepełnosprawnych”, bo „to przecież oni są w najtrudniejszej sytuacji”.

W spocie Kancelaria apeluje, by „każdy z nas znalazł w swojej okolicy taką osobę i zapytał: „Co mogę dla Ciebie zrobić?”. „Dla wielu Polaków, szczególnie starszych, pomoc w zakupach, odebranie poczty czy wyrzucenie śmieci jest dla nich na wagę złota”.

„Z takiej pomocy słynęły dotychczas organizacje pozarządowe oraz harcerze i wolontariusze. Przyszedł czas, żebyśmy wszyscy zdali egzamin z solidarności wrażliwości na drugiego człowieka. Tylko wspólnie możemy pokonać koronawirusa” –  brzmi apel.

„Pomagajmy seniorom, osobom niepełnosprawnym, samotnym” – apeluje KPRM we wpisie na Twitterze towarzyszącym udostępnionemu spotowi.

Wcześniej o ostrożność apelował do seniorów minister zdrowia Łukasz Szumowski. „Najbardziej zagrożeni tą chorobą są seniorzy. Gorący apel zarówno do rodzin o szczególną ostrożność, ale też do seniorów, by w możliwy sposób ograniczyć kontakty w dużych skupiskach ludzkich, ograniczyć ekspozycje i potencjalne zachowania, które mogłyby spowodować zarażenie, bo wiemy, że u osób starszych ten wirus może być groźny” – powiedział Szumowski.

Źródło: bankier.pl

 

You may also like

Facebook