Kancelaria Premiera ze specjalnym wideo. Wspieraj seniora!

/Kancelaria Premiera ze specjalnym wideo. Wspieraj seniora!

Kancelaria Premiera ze specjalnym wideo. Wspieraj seniora!

Czy potrafimy sobie pomagać? Czy jesteśmy wrażliwi na los najsłabszych – seniorów, osób samotnych czy niepełnosprawnych. To oni są dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji – tak rozpoczyna się spot Kancelarii Premiera z apelem o pomoc najsłabszym.

“Walka z koronawirusem to poważny egzamin dla naszego państwa, ale także dla nas wszystkich” – podkreślono w spocie. Pada w nim pytanie czy “potrafimy sobie pomagać, czy jesteśmy wrażliwi na los najsłabszych – seniorów, osób samotnych czy niepełnosprawnych”, bo “to przecież oni są w najtrudniejszej sytuacji”.

W spocie Kancelaria apeluje, by “każdy z nas znalazł w swojej okolicy taką osobę i zapytał: “Co mogę dla Ciebie zrobić?”. “Dla wielu Polaków, szczególnie starszych, pomoc w zakupach, odebranie poczty czy wyrzucenie śmieci jest dla nich na wagę złota”.

“Z takiej pomocy słynęły dotychczas organizacje pozarządowe oraz harcerze i wolontariusze. Przyszedł czas, żebyśmy wszyscy zdali egzamin z solidarności wrażliwości na drugiego człowieka. Tylko wspólnie możemy pokonać koronawirusa” –  brzmi apel.

“Pomagajmy seniorom, osobom niepełnosprawnym, samotnym” – apeluje KPRM we wpisie na Twitterze towarzyszącym udostępnionemu spotowi.

Wcześniej o ostrożność apelował do seniorów minister zdrowia Łukasz Szumowski. “Najbardziej zagrożeni tą chorobą są seniorzy. Gorący apel zarówno do rodzin o szczególną ostrożność, ale też do seniorów, by w możliwy sposób ograniczyć kontakty w dużych skupiskach ludzkich, ograniczyć ekspozycje i potencjalne zachowania, które mogłyby spowodować zarażenie, bo wiemy, że u osób starszych ten wirus może być groźny” – powiedział Szumowski.

Źródło: bankier.pl

 

By | 2020-03-27T09:18:36+01:00 piątek, 27 marca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail