Katoliccy biskupi z Massachusetts sprzeciwiają się projektowi legalizacji aborcji

by FUNDACJA JZN
Aborcja na każdym etapie, od momentu poczęcia do narodzin, stoi w sprzeczności z nauczaniem katolickim i należy się jej sprzeciwić – katoliccy biskupi z amerykańskiego stanu Massachusetts wydali wspólne oświadczenie sprzeciwiające się legalizacji aborcji.

Biskupi są przeciwni zaproponowanym przez stanowe władze legislacyjne – Izbę i Senat – poprawkom liberalizującym przepisy aborcyjne. Propozycja zmiany prawa ma dotyczyć rozszerzenia zakresu dokonywania aborcji – do 24 tygodnia ciąży oraz aż do chwili narodzin, w przypadku letalnych wad płodu. Zmiany umożliwiłyby również małoletnim, w wieku 16 lat i starszym, dokonanie aborcji bez zgody rodziców.

Ponadto biskupi zwracają uwagę, że choć w zaproponowanych przepisach mówi się o sprzęcie ratującym życie, który musiałby znajdować się w pomieszczeniu, gdzie dokonuje się aborcji do 24 tygodnia ciąży, to jednak, jak wskazują, zgodnie z literą projektu od lekarzy nie wymaga się używania tego sprzętu, ale jedynie „umożliwia” wykorzystanie go w przypadku, gdy dziecko urodziłoby się żywe podczas nieudanej próby aborcji.

„Obawiamy się, że poprawka, jeśli zostanie uchwalona, rozszerzy zakres dostępu do aborcji na terenie stanu znacznie poza to, na co pozwala obecnie prawo” – zaznaczają biskupi w swym oświadczeniu.

Oświadczenie podpisali kard. Sean O’Malley z Bostonu, bp Robert McManus z Worcester i bp Edgar da Cunha z Fall River.

Źródło: ekai.pl

You may also like

Facebook