Kawiarnia prowadzona przez osoby niepełnosprawne w Siedlcach

by FUNDACJA JZN
Cztery osoby niepełnosprawne intelektualnie tworzą Cafe Fryderyk. Dzięki temu mogą sprawdzić swoje umiejętności, mieć kontakt z ludźmi i przede wszystkim – zarabiać. To nowe miejsce na mapie Siedlec, które stworzyła Fundacja Leny Grochowskiej znana ze wspierania niepełnosprawnych.

– Chcieliśmy pokazać szerszemu odbiorcy, że osoby niepełnosprawne potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Chcemy w ten sposób łamać stereotypy i pokazywać, że to są pełnoprawni pracownicy – mówi dyrektor Cafe Fryderyk Aneta Żochowska.

Kawiarnia zatrudnia cztery osoby niepełnosprawne intelektualnie i dwóch opiekunów. Cafe Fryderyk można odwiedzić codziennie. Na miejscu można wypić kawę czy domową lemoniadę, a także zjeść ciasto i lody rzemieślnicze. Kawiarnia mieści się przy ul. Brzeskiej 134. Dodatkowo co czwartek będzie otwarta scena, na której będą mogli prezentować się mieszkańcy Siedlec i okolic.

To kolejne dzieło Fundacji Leny Grochowskiej, która od dwóch lat prowadzi pracownie rękodzielnicze zatrudniające niepełnosprawnych. Rodzice i goście kawiarni są zachwyceni pomysłem.

Źródło: RDC

You may also like

Facebook