W Kielcach powstaje ośrodek leczenia niepłodności

/W Kielcach powstaje ośrodek leczenia niepłodności

W Kielcach powstaje ośrodek leczenia niepłodności

Wkrótce w ramach „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” w Kielcach będą diagnozowane i leczone pary, u których wystąpił problem niepłodności. Kielecki Wojewódzki Szpital Zespolony (WSzZ) będzie jednym z 16 regionalnych ośrodków, które realizują ten program.

 

Kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii w WSzZ – dr hab. Wojciech Rokita, prof. UJK zapowiada, że ośrodek powinien zacząć działać za kilka miesięcy. W ramach szpitala powstanie m. in. gabinet lekarski czy laboratorium seminologiczne. Diagnostyka niepłodności w kieleckim ośrodku będzie dotyczyła nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. U kobiet prowadzona będzie diagnostyka: hormonalna, endoskopowa, a jeżeli zajdzie taka konieczność, wykonywane będą również zabiegi operacyjne, które mają zlikwidować nieprawidłowość będącą przeszkodzą w zajściu w ciążę. Ważnym założeniem programu jest fakt, iż pomoc niepłodnym parom będzie obejmowała wszystkie formy leczenia niepłodności z wyjątkiem procedury in vitro.

 

Niezwykle istotne jest, że opieka nad parą nie będzie się kończyć w momencie zajścia w ciążę. Jeśli kobieta będzie dalej wymagała wysokospecjalistycznej pomocy, będzie mogła skorzystać z opieki personelu Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala Zespolonego, która jest ośrodkiem o III poziomie referencyjności.

 

Z „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” będą mogły skorzystać zarówno małżeństwa, jak i osoby pozostająca w związkach partnerskich, zarówno z województwa świętokrzyskiego, jak i z innych rejonów. W ramach programu planowane są również szkolenia dla personelu medycznego.

 

Źródło: www.mp.pl

By | 2018-01-03T18:49:58+01:00 czwartek, 04 stycznia 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook