Kim jest dziś chłopiec znaleziony na śmietniku w 1989 roku?

by FUNDACJA JZN

Freddie Figgers jako dziecko został znaleziony na śmietniku. Mając 23 lata za 2,2 mln dolarów sprzedał swój autorski program do śledzenia sygnału GPS. Dziś jest właścicielem największej w USA firmy telekomunikacyjnej.

Niezwykłą historię biznesmena za amerykańskim Washington Post przytacza tygodnik Gość Niedzielny. Freddie Figgers jako niemowlę został odnaleziony na śmietniku w 1989 r., na peryferiach Florydy. Wiele lat później okazało się, że jego biologiczna matka była prostytutką uzależnioną od narkotyków. Chłopiec został odwieziony do szpitala i adoptowany przez małżeństwo Betty i Nathan Figgersów. Jego nowy tata był pracownikiem technicznym miejscowego uniwersytetu. Gdy Freddi miał 9 lat, kupił również 9-letniego Macintosha (komputer firmy Apple). Sprzęt był uszkodzony, ale mały chłopiec naprawił go, używając do tego części z radia taty.

W wieku 13 lat Fredii Figgers pracował jako technik komputerowy, a w wieku 15 lat założył własną firmę naprawiającą komputery. Mając 17 lat miał już 150 klientów, którym założył strony internetowe i przechowywał  ich dane. Mając 23 lata za 2,2 mln dolarów sprzedał swój program do śledzenia sygnału GPS.

Jak dotąd, Freddie napisał już w sumie około 80 programów. Założył firmę telekomunikacyjną, której wartość w 2017 roku szacowana była na 62 miliony dolarów. Sprzedaje też bezprzewodowe glukometry.  Jest mężem prawniczki Natalie i ojcem dwuletniej córeczki Rose. Jego fundacja pomaga m.in. niezamożnej młodzieży i ofiarom katastrof naturalnych.

Źródło: J.Dudała/gosc.pl

You may also like

Facebook