Kobieta z zespołem Downa do ONZ: Przestańcie skazywać nas na zagładę!

/Kobieta z zespołem Downa do ONZ: Przestańcie skazywać nas na zagładę!

Kobieta z zespołem Downa do ONZ: Przestańcie skazywać nas na zagładę!

Charlotte Fien jest młodą kobietą z zespołem Downa, która z pasją wypowiada się na tematy dotyczące prawa swojej społeczności do życia. Na całym świecie życie osób z zespołem Downa jest zagrożone… przez aborcję. Kultura śmierci wykorzystała zalety płynące z badań prenatalnych i nadużyła ich, doprowadzając do tego, że w niektórych krajach osoby z zespołem Downa nie rodzą się już w ogóle. Charlotte Fien regularnie zabiera głos na temat tej niesprawiedliwości.

 

W zeszłym tygodniu Charlotte Fien ponownie wystąpiła przed Organizacją Narodów Zjednoczonych i wezwała do zakończenia aborcji eugenicznych. „Przyszłość osób z zespołem Downa jest w poważnym niebezpieczeństwie. Na całym świecie ponad 90% dzieci zostało abortowanych przed swoimi narodzinami. Łono matki wydaje się najniebezpieczniejszym dla dziecka z zespołem Downa miejscem. Rządy i ministerstwa zdrowia są zdeterminowane, aby się nas pozbyć. (…) W ciągu ostatnich 60 lat zrobiliśmy duży postęp. Przeszliśmy od bycia pozostawianymi w szpitalu po porodzie do wychowywania się w domu przez rodziny, które nas kochają. Przeszliśmy od bycia włączonymi w szkoły specjalne do pozostania w głównym nurcie edukacji. Niektórzy z nas idą nawet na uniwersytet. Więc dlaczego jesteśmy dzisiaj zagrożeni wyginięciem? Ponieważ eugenika staje się czymś, co można podziwiać” – mówiła Fien.

 

„Idealne dziecko, idealna rodzina, idealne społeczeństwo są teraz możliwe. Ale czy one naprawdę takimi są? Nie, oczywiście, że nie są. Nie ma czegoś takiego jak doskonałość. Możesz spróbować zabić wszystkich z zespołem Downa za pomocą aborcji, ale w żaden sposób nie będziesz bliżej idealnego społeczeństwa. Będziesz po prostu bliżej społeczeństwa okrutnego, bez serca – taka jest moja opinia” – kontynuowała.

 

 

„Jedynym sposobem na zmianę poglądów społeczeństwa jest stanie się częścią naszej społeczności”. Fien podkreśliła, jak ważne jest, aby dzieci z zespołem Downa mogły chodzić do tych samych szkół co wszyscy. Zaznaczyła też wagę zatrudnienia tych osób i przejścia przez nich wcześniej odpowiednich szkoleń. „Niestety, osiągnięcie tych celów, uczęszczanie do ogólnodostępnych szkół nie wystarczy, aby powstrzymać kraje przed próbami likwidacji osób zespołu Downa. Potrzebujemy praw, które ochronią nas przed eugenicznymi aborcjami. Dyskryminacja zaczyna się przed narodzinami i trwa przez całe nasze życie. Potrzebujemy praw takich, jak te wydane w Ohio i innych amerykańskich stanach, które zakazują aborcji na dzieciach z zespołem Downa” – powiedziała.

 

„Ludzie tacy jak «ekspert» od praw człowieka, Ben Achour, mówi, że kobiety powinny zostać zmuszone do przerwania ciąży, jeśli dziecko ma zespół Downa. Jak to nie jest eugeniką? Jak można przeznaczyć pewną grupę istot ludzkich do zagłady? Czy to nie jest eugenika? Aby pozbyć się całej grupy ludzi?” – mówiła. „Jeżeli ONZ naprawdę poważnie traktuje prawa człowieka, to podejmie działania i potępi eugenikę wymierzoną w kierunku mojej społeczności” – dodała Fien.

 

Charlotte Fien w wywiadzie dla Live Action wyznała, że ONZ próbowało ocenzurować jej przemowę. Oznajmili jej, że musi być bardziej dyplomatyczna. „Chcieli, żebym usunęła słowo «ludobójstwo» i krytykę ONZ. Ja odmówiłam. Bo jeżeli 100% dzieci zostanie abortowanych przed narodzinami, to jest to ludobójstwo”.

 

Niestety, przesłanie Charlotte Fien nie jest tym, które ONZ chciało usłyszeć…

 

Źródło: www.liveaction.org

By | 2018-03-26T19:07:48+02:00 wtorek, 27 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook