Kobiety w Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech najbardziej narażone na aborcję

/Kobiety w Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech najbardziej narażone na aborcję

Kobiety w Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech najbardziej narażone na aborcję

Spośród krajów Unii Europejskiej najbardziej narażone na aborcję są kobiety w Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech – wskazują dane analizowane przez „Euronews”.

 

Wyniki te oparte są na statystykach sporządzonych przez Eurostat.  Dotyczą one liczby przeprowadzanych aborcji w porównaniu z liczbą kobiet w okresie rozrodczym.

 

Według Eurostatu kobiety, które dokonały aborcji, zwykle mają od 20 do 24 lat, z wyjątkiem Węgier, gdzie aborcje przeprowadzane są głównie u kobiet w wieku od 15 do 19 lat.

 

W ponad połowie państw członkowskich odnotowuje się stopniowy spadek liczby aborcji. Najbardziej widoczna tendencja spadkowa widoczna jest w Europie Wschodniej. Przykładowo na Słowacji i Estonii w ciągu ostatnich 10 lat liczba aborcji zmniejszyła się o połowę – donosi „Euronews”. Spadek przeprowadzanych aborcji widoczny jest również w Portugalii i Hiszpanii.

 

Względnie nie zmienia się współczynnik przerywanych ciąż w Wielkiej Brytanii i Francji.

 

Natomiast wzrost wniosków o aborcję odnotowano między innymi w Polsce z 225 przypadków w 2005 roku do 1044 w 2015 roku, a także w Luksemburgu – 651 aborcji 2015 roku w porównaniu z 148 w roku 2008. Tendencję wzrostową, choć w mniejszym stopniu, zaobserwowano również w Szwecji i Belgii.

 

Źródło: www.euronews.com

By | 2018-02-26T00:15:25+01:00 poniedziałek, 26 lutego 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail