Korea Południowa – ponad milion podpisów przeciwko aborcji

/Korea Południowa – ponad milion podpisów przeciwko aborcji

Korea Południowa – ponad milion podpisów przeciwko aborcji

Kościół katolicki w Korei Południowej zebrał ponad 1 milion podpisów pod petycją, aby utrzymać w tym kraju ustawę antyaborcyjną.

 

W miarę jak Korea Południowa unowocześnia się i wzrasta w związku z tym liczba samotnych matek, wzrastają w społeczeństwie apele o dekryminalizację aborcji. Sprzeciwia się temu Kościół katolicki w tym kraju, który uruchomił zbiórkę podpisów pod petycją w obronie ludzkiego życia.

 

„Kampania zbierania podpisów została przeprowadzona dobrowolnie i stanowiła okazję do rozpowszechnienie nauki Kościoła [w tej kwestii]” – powiedział ks. Remigius Lee Dong-ik, sekretarz Komitetu ds. Bioetyki Koreańskiej Konferencji Biskupów Katolickich (CBCK).

 

Komitet sprawował specjalną Mszę w katedrze Myeongdong w Seulu 12 lutego, w trakcie której przedstawił petycję złożoną z 1 005 000 podpisów. Kampania rozpoczęła się 3 grudnia 2017 roku.

 

„To pokazuje, jak zdesperowany jest Kościół, aby wypełnić swoją misję ochrony wszystkich form życia” – powiedział Andrew Yeom Soo-jung, który przewodniczył Mszy świętej. Nazwał on tempo i szybkość, z jaką oddano głosy w petycji „odezwą do społeczeństwa” oraz zaznaczył, że nawet płód jest odbiciem Boga i jako obywatel społeczeństwa powinien zostać otoczony szacunkiem.

 

CBCK wdroży drugą fazę swojej kampanii przed 18 marca, aby tym samym podnieść świadomość obywateli na temat niebezpieczeństwa, jakie grozi im poprzez akceptację kultury śmierci.

 

„Mam nadzieję, że kampania zostanie wykorzystana jako narzędzie szerzenia idei, że musimy szanować życie” – podkreślił arcybiskup Hyginus Kim Hee-joong z Kwangju, obecny przewodniczący CBCK.

 

Źródło: www.ucanews.com

By | 2018-02-26T00:15:14+01:00 poniedziałek, 26 lutego 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook