KolejLove. Pomóż osobie niepełnosprawnej i zyskaj zniżkę na podróż

by FUNDACJA JZN
Portal „Podróże KolejLove” stanowi elektroniczną platformę pozwalającą na kojarzenie ze sobą osób niepełnosprawnych i innych pasażerów podróżujących w tym samym kierunku i w tym samym czasie.

Informacje o trasach i przysługujących ulgach można znaleźć na stronie https://www.podrozekolejlove.pl/

Cała idea została stworzona przez osoby niepełnosprawne z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji Emerytowanych Osób Niepełnosprawnych z Poznania w ramach „Inkubatora Innowacji Społecznych Wielkich Jutra”.

Projekt daje możliwość znalezienia przez osoby niepełnosprawne opiekuna w podroży, który w zamian za pomoc przed, w trakcie oraz po zakończeniu podróży, mógłby podróżować jako opiekun osoby z niepełnosprawnością i w ten sposób skorzystać z ulgi na swój przejazd. Pomoc najczęściej polega na wniesieniu bagażu, odprowadzeniu osoby po zakończeniu podróży pociągiem na autobus czy po prostu miłej rozmowie

Przykładowo dla opiekuna towarzyszącego w podróży osobie ze znacznym stopniem niepełnosprawności przysługuje aż 95 procent ulgi na przejazdy we wszystkich pociągach w klasie drugiej.

Podobna ulga przysługuje dla przewodnika osoby niewidomej będącej osobą o znacznym, ale także umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Spółka Koleje Wielkopolskie jako pierwszy przewoźnik kolejowy, podjęła się rozpowszechniania i promowania wśród pasażerów idei portalu przez KolejLove.

Więcej: gloswielkopolski.pl

You may also like

Facebook