Kolejne „udoskonalenia” procedury zapłodnienia in vitro

/Kolejne „udoskonalenia” procedury zapłodnienia in vitro

Kolejne „udoskonalenia” procedury zapłodnienia in vitro

Amerykański lekarz John Zhang, zajmujący się tak zwanym in vitro od trzech rodziców (dwóch kobiet i mężczyzny), chce wykorzystać tę technikę do „odmładzania” komórek jajowych pobranych od kobiet w wieku 42 do 47 lat. Według niego jest znaczna liczba kobiet w tym przedziale wiekowym, które pragną mieć dziecko i on chce to tym kobietom umożliwić. Początkowo in vitro od trzech rodziców było przedstawiane jako sposób na zapobieganie wystąpieniu u dzieci chorób mitochondrialnych.

 

Ponieważ taki rodzaj procedury in vitro jest w USA zabroniony, Zhang tworzy embriony z materiałem genetycznym trzech osób na terenie USA, ale implantacja odbywa się w należącej do niego klinice w Meksyku.

 

Według Marcy Darnovsky, dyrektor zarządzającej Centrum Genetyki i Społeczeństwa, nowy pomysł Zhanga jest bardzo niepokojący. Jest on „zbyt nowy”, „zbyt ryzykowny”, a ponadto zwiększy zapotrzebowanie na dawstwo komórek jajowych.

 

Mimo tych słów krytyki, John Zhang nie chce się zatrzymywać: następny etap jego pracy ma polegać na edytowaniu genów, aby “umożliwić rodzicom wybór koloru włosów lub oczu dziecka, a nawet poprawienie IQ dziecka”.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-06-28T18:08:44+02:00 środa, 28 czerwca 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail