Kolorowy protest w obronie dzieci z zespołem Downa

by

Kolorowy protest to ogólnopolska akcja powstała w odpowiedzi na aborcję eugeniczną dzieci z zespołem Downa, a także na trwające w dniu dzisiejszym w  całym kraju tzw. czarne protesty. Akcja potrwa w dniach 26 września – 10 października.

 

Zdecydowana większość tzw. „legalnych aborcji” przeprowadzanych naszych kraju dokonuje się na dzieciach, u których wykryto prawdopodobieństwo wystąpienia genetycznej choroby, najczęściej zespołu Downa. Choroba dziecka nigdy nie może stać się przesłanką do tego, by można je „legalnie” zabić. Należy je przyjąć i otoczyć opieką medyczną i troską. Świadectwo wielu rodziców, opiekunów dzieci z zespołem Downa, całych rodzin, jak również samych osób z trisomią 21 potwierdza, że choroba nie musi oznaczać tragedii i cierpienia, przeciwnie – wyzwala wiele dobra i miłości. Wiele badań pokazuje ponadto, że osoby z zespołem Downa są szczęśliwe i czerpią z życia satysfakcję.

 

Każdy człowiek od samego początku, a więc od momentu poczęcia w łonie matki, ma prawo do życia i bezpieczeństwa swojej osoby. Prawo do życia zagwarantowane jest przez Konstytucję RP – „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia” (art. 38).

 

Źródło: www.facebook.com

You may also like

Facebook