Konferencja „Ciało ludzkie w badaniach naukowych – aspekty filozoficzne, prawne i społeczne”

/Konferencja „Ciało ludzkie w badaniach naukowych – aspekty filozoficzne, prawne i społeczne”

Konferencja „Ciało ludzkie w badaniach naukowych – aspekty filozoficzne, prawne i społeczne”

Samodzielna Pracownia Socjologii Medycyny UM w Lublinie, Zakład Etyki i Filozofii Człowieka UM w Lublinie oraz Konsorcjum bbmri.pl zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Ciało ludzkie w badaniach naukowych – aspekty filozoficzne, prawne i społeczne”, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (Collegium Novum, Aleje Racławickie 1, 20-059 Lublin).

 

„Celem konferencji jest interdyscyplinarna refleksja naukowa nad problemami związanymi z wykorzystaniem ludzkiego ciała, w tym zwłok, komórek, tkanek, narządów i innych rodzajów ludzkiego materiału biologicznego w badaniach naukowych w dziedzinie biomedycyny. Rozwój banków tkanek, komórek i narządów, a także inne formy eksploatacji ludzkiego ciała w działalności naukowej, niosą poważne implikacje etyczne, prawne i społeczne oraz pytania o zasady i granice działań w tym zakresie, a także odpowiedzialność badaczy i zaufanie społeczeństwa. Dotychczasowe normy prawno-etyczne dotyczące badań na ludziach okazują się niewystarczające w obliczu nowych problemów generowanych przez badania na ludzkim materiale biologicznym, co rodzi konieczność wypracowania bardziej adekwatnych rozwiązań normatywnych” – informują organizatorzy.

 

Zaproszenie na konferencje skierowane jest do przedstawicieli nauk medycznych, filozoficznych, prawnych i społecznych, a szczególnie osoby gromadzące ludzki materiał biologiczny, badaczy oraz przedstawicieli stowarzyszeń pacjentów i organizacji pozarządowych działających w ochronie zdrowia.

 

Program oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: bbmri.pl

By | 2018-04-06T17:19:26+02:00 piątek, 06 kwietnia 2018|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail