Konferencja „Ocalić nadzieję. Rola i miejsce hospicjum perinatalnego w systemie opieki zdrowotnej i w przestrzeni międzyludzkiej”

by

W dniach 10-11 marca 2017 roku w Krakowie (Villa Decius) odbędzie się konferencja pt. „Ocalić nadzieję. Rola i miejsce hospicjum perinatalnego w systemie opieki zdrowotnej i w przestrzeni międzyludzkiej”, której organizatorem jest Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. J. Tischnera w Krakowie.

 

„Opieka paliatywna nad nieuleczalnie chorym dzieckiem w łonie matki jest stosunkowo nową, lecz coraz lepiej funkcjonującą dziedziną. Kluczową sprawą w opiece nad rodziną w tym trudnym czasie jest kompleksowość, możliwa tylko dzięki współpracy specjalistów i instytucji” – piszą organizatorzy. Konferencja będzie okazją do spotkania w gronie specjalistów różnych dziedzin związanych z perinatalną opieką paliatywna. Dwudniowe wydarzenie ma stworzyć przestrzeń dla wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy  niezbędnej w towarzyszeniu rodzinie z umierającym dzieckiem.

 

Zaproszenie do udziału w konferencji w sposób szczególny skierowane jest do specjalistów: ginekologów położników, neonatologów, położnych, psychologów, a także studentów kierunków medycznych i psychologicznych oraz do wszystkich innych zainteresowanych osób.

 

W pierwszym dniu konferencji zaplanowano trzy warsztaty: „Komunikacja z rodzicami nieuleczalnie chorego dziecka”, „Jak wspierać rodziców po stracie dziecka”, „Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci. Jak wspierać dzieci po stracie bliskiej osoby”. Dzień drugi spotkania obejmie między innymi takie zagadnienia jak standardy postępowania paliatywnego w okresie noworodkowym, hospicjum perinatalne – w dążeniu do kompleksowej opieki nad rodziną nieuleczalnie chorego dziecka, zasady etycznego postępowania w perinatalnej opiece paliatywnej.

 

Szczegółowy plan konferencji:  www.hospicjumtischnera.org

You may also like

Facebook