Konferencja poświęcona podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną – „(Nie)zależność”

/Konferencja poświęcona podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną – „(Nie)zależność”

Konferencja poświęcona podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną – „(Nie)zależność”

W dniach 9-10 listopada 2018 r. pod nazwą „(Nie)zależność” odbędzie się Międzynarodowa Konferencję poświęconą podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną. Spotkanie będzie miało miejsce w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (ul. Przybyszewskiego 37a).

 

Podczas ósmego już wydarzenia z cyklu „Spotkania Na Tak” prelegenci odpowiedzą między innymi na pytania: Czy jestem niezależna/y? Czy moje dziecko z niepełnosprawnością intelektualną jest niezależne? Czy poradziłoby sobie beze mnie? Co mogę zrobić, żeby tę niezależność wspierać?

 

„Podczas konferencji wspólnie z prelegentami zastanowimy się, jak rozpoznawać obszary, w których znane nam osoby, mogą wzmacniać swoją niezależność, nawet jeśli w jakimś stopniu pozostaną zależne na zawsze. Będziemy eksplorować nowoczesne technologie, które stanowią coraz lepsze uzupełnienie funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, pozwalając im na autonomiczne decyzje, na dokonywanie wyborów, komunikowanie swoich potrzeb – wierzymy, że to pierwszy krok w kierunku niezależności, który może zrobić każdy” – piszą organizatorzy, Stowarzyszenie Na Tak.

 

W drugim dniu konferencji przewidziano zajęcia warsztatowe, odbędą się one w salach Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (ul. Szamarzewskiego 89).

 

Program, zgłoszenia oraz więcej informacji na stronie: www.natak.pl

By | 2018-09-19T15:18:43+02:00 środa, 19 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook