Konkurs pro-life dla dzieci pt. „Na początku była miłość – moja rodzina”

by FUNDACJA JZN
Startuje plastyczny konkurs pro-life dla najmłodszych dzieci pt. „Na początku była miłość – moja rodzina”. W ubiegłym roku nadesłano na niego 4480 prac. 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pt. „Na początku była miłość – moja rodzina” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników. Obecnie rozpoczyna się jego czwarta edycja. – Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkół podstawowych. Zachęca rodziców i wychowawców do rozmów z dziećmi na temat wartości rodziny w ich życiu. Podkreśla znaczenie rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości i wartości każdego dziecka – wyjaśnia Wojciech Zięba, organizator konkursu i prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. – Ogromnie nas cieszą informacje napływające od rodziców, że dzięki naszemu konkursowi mieli okazję do tego, by opowiedzieć dziecku o tym, że było ono przez nich kochane od poczęcia – zauważa. 

– Większość dzieci przedstawia najcenniejsze i najpiękniejsze chwile z życia swoich rodzin, w tym wielopokoleniowych. Rysuje mamy oczekujące na narodziny ich braciszka lub siostrzyczki. Nie zapomina również o uwiecznieniu swoich czworonogów. Wszystkie prace są niezmiernie ciekawe, szczególnie rysunki wykonane rękami czterolatków i prace wyklejone setkami koralików czy malutkich kuleczek z plasteliny – opowiada organizator. 

Uczestnicy konkursu mają okazję do rozwijania swoich talentów. A tych ujawniają wiele. – Za każdym razem zaskakują nas swoimi zdolnościami i pracowitością. Często prace są misternymi dziełami sztuki. Przekonujemy się, że pomysłowość dzieci nie zna granic. Tworzą one prace różnymi technikami. Nadsyłają do nas rzeźby, płaskorzeźby z plasteliny, wyklejanki, wycinanki, kolaże, rysunki oraz prace namalowane farbami plakatowymi lub przestrzenne – mówi Wojciech Zięba.

Konkurs pt. „Na początku była miłość – moja rodzina” adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkół podstawowych. Można na niego zgłaszać prace plastyczne wykonane dowolną techniką, będące twórczą interpretacją tytułu konkursu. Jury konkursowe oceni przede wszystkim ujęcie tematu, wybór techniki, staranność i samodzielność wykonania pracy. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe takie jak puzzle, gry, książki, artykuły plastyczne i instrumenty muzyczne. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2022 roku. Rozstrzygnięcie konkursu i publikacja listy laureatów nastąpi na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka 1 czerwca 2022 r.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Małopolski Kurator Oświaty. Patronat medialny objęli: TVP ABC, „Staś”, „Wychowawca”, „Dobre Nowiny”, Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne, „Moje Pismo Tęcza”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek Dobra”, „Kreda”, „Bliżej Przedszkola” oraz „Mały Gość Niedzielny”. 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://pro-life.pl/konkurs-dla-dzieci

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka działa od 1999 r. Zajmuje się pozytywną edukacją pro-life oraz pomocą charytatywną dla rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami oraz dla samotnych mam w nieoczekiwanych ciążach, dla których prowadzi Telefon Zaufania Pro-Life. 

jb/PSOŻC

You may also like

Facebook