Nowe Okno Życia w Płońsku

/Nowe Okno Życia w Płońsku

Nowe Okno Życia w Płońsku

W Domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku powstało trzecie w diecezji płockiej Okno Życia. 10 lutego poświęcił je proboszcz parafii ks. kan. Zbigniew Sajewski. Okno powstało z inicjatywy radnej miejskiej i lokalnego przedsiębiorcy.

Płońskie Okno Życia powstało w Domu Parafialnym im. św. Siostry Faustyny w Płońsku. Z inicjatywą jego utworzenia wystąpiła radna miejska Monika Zimnawoda, która jest prezesem Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Płońsku oraz lokalny przedsiębiorca Jakub Rogowski. Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego udostępniła miejsce.

Opiekę nad Oknem Życia będzie sprawował Szpital Powiatowy w Płońsku. Inicjatorzy Okna Życia podpisali porozumienie z dyrektor szpitala powiatowego Lilianną Kraśniewską: szpital zajmie się dzieckiem, które ewentualnie trafi do Okna Życia. Obok okna powstał kolorowy pokoik. Podobnie jak to bywa w innych takich oknach, gdy w kołysce zostanie położone dziecko, dzwonek zaalarmuje personel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, mieszczącego się w Domu Parafialnym.

Okno Życia poświęcił proboszcz ks. kan. Zbigniew Sajewski. Zaznaczył, że o potrzebie utworzenia mówili parafianie i katecheci, po tym, jak na terenie Płońska znaleziono dwa martwe noworodki. Gdy do parafii zgłosili się Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski, wspólnota parafialna chętnie udostępniła miejsce. Środki na modernizację miejsca z własnej inicjatywy przekazał Jakub Rogowski.

Płońskie Okno Życia jest trzecim w diecezji płockiej. Pierwsze powstało w 2009 r. w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, z inicjatywy Caritas Diecezji Płockiej, a drugie w 2021 r. w Przasnyszu, na terenie szpitala.

Źródło: KAI, plonskwsieci.pl
By | 2022-02-10T18:14:19+01:00 czwartek, 10 lutego 2022|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook