Korzekwa-Kaliszuk: Asia Bibi jest już bezpieczna w Kanadzie, ale nadal bardzo potrzebuje naszej modlitwy

/Korzekwa-Kaliszuk: Asia Bibi jest już bezpieczna w Kanadzie, ale nadal bardzo potrzebuje naszej modlitwy

Korzekwa-Kaliszuk: Asia Bibi jest już bezpieczna w Kanadzie, ale nadal bardzo potrzebuje naszej modlitwy

Asia Bibi na pewno jest bezpieczniejsza w Kanadzie niż w Pakistanie. Fakty jednak są takie, iż pakistańska chrześcijanka w żadnym kraju i w żadnym miejscu na świecie nie będzie już całkowicie bezpieczna, ponieważ wiele osób chciałoby ją zabić. Dalej bardzo potrzebuje naszej modlitwy – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik i psycholog, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Asia Bibi jest już bezpieczna w Kanadzie – taką informację przekazał prawnik pakistańskiej chrześcijanki w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Przez ostrożność nie podaje się dokładnego miejsca jej pobytu. Nie wiadomo także, kiedy i jak dokładnie Asia Bibi opuściła Pakistan.

– Dotarły do nas także informacje o tym, że cała jej rodzina już wcześniej poleciała właśnie do Kanady. Myślę, że jest to informacja wysoce prawdopodobna ze względu na to, że podał to jej prawnik, ale też ze względu na to, że Kanada wielokrotnie pojawiała się wśród krajów, które były rozważane przez rodzinę Asi Bibi. Mąż Asi Bibi wprost prosił władze Kanady o udzielenie azylu całej rodzinie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy zakładać, że tak rzeczywiście się stało – mówiła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Prawnik wskazała, że Asia Bibi na pewno jest bezpieczniejsza w Kanadzie niż w Pakistanie, jednak należy pamiętać, iż „w żadnym kraju i w żadnym miejscu na świecie nie będzie już całkowicie bezpieczna”.

– Także po uwolnieniu Asi Bibi nadal jest wiele osób, które chciałyby ją zabić.  Ci ludzie są wściekli na decyzję sądu najwyższego w Pakistanie i wykorzystaliby każdą okazję, aby Asia i jej bliscy zginęli. Dalej bardzo potrzebuje naszej modlitwy – podkreśliła działacz pro-life.

Wiadomość o bezpieczeństwie Asi Bibi podało również Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-02-01T22:22:16+01:00 piątek, 01 lutego 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook