Kraków – akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Wojtka i Innych”

/Kraków – akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Wojtka i Innych”

Kraków – akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Wojtka i Innych”

W dniach 16 i 17 września (sobota i niedziela) 2017 r. w godzinach 11:00 – 19:00 w Krakowie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Wojtka i Innych”. Akcja dedykowana jest Wojtkowi Ślęczkowi, 22-latkowi z Krakowa, który walczy z ostrą białaczką szpikową oraz Innym pacjentom.

 

Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami – białaczka. Aby zwalczyć chorobę, muszą zmagać się z chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wielu z tych chorych zostaje zakwalifikowanych do przeszczepienia. Aby powrócić do zdrowia potrzebują pomocy od niespokrewnionego Dawcy.

 

Rejestracja dawców odbywać się będzie w 5 miejscach: na Małym Rynku w Krakowie, Dolnych Młynach, Galerii Bonarka, Galerii Bronowice. W tych dniach wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą  zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Rejestracja jest bezpłatna.

 

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. Do dzisiaj udało się nam zarejestrować i przebadać ponad 1 135 000 (czerwiec 2017) potencjalnych dawców. 4 284 (czerwiec 2017) osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

 

Podczas Kongresu Światowego Towarzystwa Transplantologicznego w roku 2000 Jan Paweł II podkreślił: „Trzeba zaszczepić w sercach ludzi młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”. Oddając swoje komórki macierzyste, bądź szpik kostny pacjentowi, dla którego jedynym ratunkiem jest przeszczepienie, dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu i życiu.

 

Więcej o dawstwie szpiku i rejestracji można przeczytać na stronie: www.dkms.pl

 

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

By | 2017-09-13T11:58:39+02:00 czwartek, 31 sierpnia 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail