Kraków – Konferencja „Ocalić nadzieję. Dążenie do łączenia różnych form wsparcia jako towarzyszenie wyborowi rodziców w perinatalnej opiece paliatywnej”

/Kraków – Konferencja „Ocalić nadzieję. Dążenie do łączenia różnych form wsparcia jako towarzyszenie wyborowi rodziców w perinatalnej opiece paliatywnej”

Kraków – Konferencja „Ocalić nadzieję. Dążenie do łączenia różnych form wsparcia jako towarzyszenie wyborowi rodziców w perinatalnej opiece paliatywnej”

W dniach 2-3 marca 2018 r. w Krakowie odbędzie się druga edycja konferencji z cyklu „Ocalić nadzieję”, której organizatorem jest Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Konferencja jest odpowiedzią na potrzebę wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie perinatalnej opieki paliatywnej.

 

Specjaliści z różnych dziedzin – lekarze, położne, psychologowie i duchowni przybliżą w tym roku (w sobotę 3 marca) zagadnienie różnych form wsparcia i towarzyszenia rodzicom w ich wyborach w perinatalnej opiece paliatywnej. W czterech blokach zostaną podjęte między innymi następujące tematy: „Rozmowa o odstąpieniu od uporczywej terapii w ramach opieki hospicjum perinatalnego”, „Rola genetyka klinicznego w opiece perinatalnej. Poradnictwo genetyczne w przypadku stwierdzenia letalnych wad płodu”, „Duchowe formy wsparcia rodziców w obliczu niepomyślnej diagnozy prenatalnej oraz w przypadku śmierci dziecka w okresie perinatalnym” czy „Psychologiczne mechanizmy prowadzące do decyzji o aborcji”. W ostatniej części spotkania poruszone zostaną prawne aspekty dziecka w okresie okołoporodowym.

 

Konferencję poprzedzą w piątek 2 marca sesje warsztatowe – dot. pomocy i wspierania rodziny w procesie umierania dziecka oraz związane z psychoterapią.

 

Więcej informacji o rejestracji oraz programie konferencji: www.hospicjumtischnera.org/pl/konferencja

By | 2018-02-05T14:46:27+01:00 poniedziałek, 05 lutego 2018|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail