Wielka Brytania: kriokonserwacja gamet nastolatków

/Wielka Brytania: kriokonserwacja gamet nastolatków

Wielka Brytania: kriokonserwacja gamet nastolatków

Finansowane ze środków publicznych Wielkiej Brytanii kliniki National Health Service oferują nastolatkom, chcącym poddać się procedurze zmiany płci, kriokonserwację nasienia lub komórek jajowych.

 

Niektórzy chłopcy, często w wieku zaledwie 12 lat, chcą zamrozić swoje nasienie, aby w przyszłości, po operacji zmiany płci, mogli mieć własne biologiczne dzieci. Kliniki zamrażają również komórki jajowe dziewcząt 16-letnich i starszych, przed przyjęciem przez nie hormonów, które zmniejszają ich płodność i maskulinizują ich wygląd.

 

Zabiegi „chroniące płodność” transseksualnych nastolatków, finansowane przez NHS , mogą pochłaniać setki tysięcy funtów. Wydatki te mają stale wzrastać, ponieważ coraz więcej młodych ludzi uważa, że urodziło się z niewłaściwą płcią.

 

Zaangażowanie NHS w takie programy podniosło krytykę i obawy dotyczące środków przyznanych na kriokonserwację gamet, podczas gdy niektóre podstawowe procedury chirurgiczne, takie jak usuwanie zaćmy, są obecnie ograniczone. Mimo to jeden z wiodących lekarzy w przeprowadzaniu medycznych procedur zmiany płci uzasadniał wydawane na ten cel sumy „prawem” nastolatków do posiadania rodziny.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-10-16T15:02:36+02:00 poniedziałek, 16 października 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail