Ks. Kancelarczyk: dobrze, żebyśmy się budzili do działania na rzecz życia poczętego w różnych wymiarach

/Ks. Kancelarczyk: dobrze, żebyśmy się budzili do działania na rzecz życia poczętego w różnych wymiarach

Ks. Kancelarczyk: dobrze, żebyśmy się budzili do działania na rzecz życia poczętego w różnych wymiarach

Dzień 25 marca to święto obrońców życia. Musimy nabierać siły w modlitwie w intencji dziecka poczętego – mówił w piątek na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

25 marca w Kościele katolickim obchodzimy Zwiastowanie Pańskie. W tym dniu będziemy mieli również możliwość dokonania duchowej adopcji dziecka poczętego.

Jak mówił ks. Tomasz Kancelarczyk, „każda forma modlitwy jest ważna, ale modlitwa w intencji duchowo adoptowanego dziecka jest modlitwą, która wybija się na pierwsze miejsce”.

– Trzeba przyznać, że duchowa adopcja dziecka poczętego, poprzez swoją formę dziewięciomiesięcznej modlitwy jedną dziesiątką różańca z codzienną modlitwą w intencji duchowo adoptowanego dziecka, jest modlitwą, która wybija się na pierwsze miejsce – wskazał.

Duchowny zaznaczył, że dzień 25 marca to także święto obrońców życia poczętego. Dobrze, żebyśmy się budzili do działania na rzecz życia poczętego w różnych wymiarach – dodał.

– Niewątpliwie w tym wszystkim najważniejsza jest modlitwa, bo my inaczej nie pokonamy tych wszystkich złych duchów, w których są osadzone zakusy zabicia nienarodzonego dziecka – akcentował.

– Aborcyjne środowisko bez miłości jest źródłem zła, które powoduje, że tak wiele kobiet (…) decyduje się na aborcję. Dlatego też na taki stan rzeczy nie ma innego lekarstwa jak przeciwdziałanie duchowe, stąd duchowa adopcja dziecka poczętego – powiedział.

Prezes Fundacji Małych Stópek poinformował także, iż „w większości kościołów duchowa adopcja będzie podejmowana dzień wcześniej, ponieważ to będzie niedziela, a to też jest sposób, aby więcej osób podjęło się duchowej adopcji dziecka poczętego”.

Bezpłatne gazety o duchowej adopcji można zamówić dzwoniąc do Fundacji Małych Stópek pod numer 791 138 902 lub pisząc na adres: [email protected].

Całą rozmowę z ks. Tomaszem Kancelarczykiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-03-10T17:14:51+01:00 niedziela, 10 marca 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook