Ks. R. Halwa: Nie wspominają o cierpieniu dziecka. Ono też odczuwa ból

by FUNDACJA JZN
– Ludziom trzeba uświadamiać, że życie jest wartością, że w momencie kiedy łączą się dwie komórki rozrodcze mamy do czynienia z początkiem nowej istoty ludzkiej – mówi ks. Ryszard Halwa, twórca Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia.

Ks. Ryszard Halwa apelując o ochronę życia, podejmuje wiele inicjatyw mających nieść pomoc kobietom w ciąży, kobietom z dziećmi niepełnosprawnymi czy ofiarom przemocy w rodzinie. Prowadzi również działalność edukacyjną. W latach 80-tych założył ruch SOS Obrony Poczętego Życia, mający na celu bronić życie poczętych dzieci jak również godności rodziny. W 1989 roku zainicjował fundację o tej samej nazwie – Fundacja SOS Obrony Poczętego Życia.

 – Prawo Boże, które jest zawarte w Piśmie Świętym jest prawem naturalnym. Naukowo stwierdzone jest, że człowiek rozpoczyna się od momentu, kiedy łączą się dwie najmniejsze komórki ludzkie. To nie jest jakiś wynik wiary. Wiara jest tylko potwierdzeniem tego – mówi ks. Halwa i wyjaśnia:

Embriologia twierdzi, że w trzynastym dniu kształtują się zawiązki nerwów, które są związane z tworzeniem się mózgu, który jest odpowiedzialny za myślenie, czucie, kochanie człowieka. W czwartym tygodniu rytmicznie serce bije, w dziesiątym tygodniu można sporządzić dowód osobisty spełniający wymogi kryminologii, można uzyskać odcisk linii papilarnych opuszka palca wskazującego, czego nie da się podrobić. Praktycznie do trzeciego miesiąca wszelkie organy zostają wykształcone, następuje tylko rozwój. A na miesiąc przed urodzeniem się dziecka, soczewka oczna osiąga szczyt rozwoju, następuje starzenie tego organu. A w niektórych krajach jeszcze przed urodzeniem można zabić dziecko.

Kapłan zauważa ponadto, że ci, którzy mówią, że ustawa powinna zezwalać na zabicie chorych dzieci, ze względu na cierpienie matki, nie wspominają o cierpieniu dziecka, a ono ma system nerwowy, ono czuje ból.

Źródło: podlasie24.pl

You may also like

Facebook