Dr T. Wasilewski: początek ludzkiego życia to chwila poczęcia, nie ma żadnych wyłomów

/Dr T. Wasilewski: początek ludzkiego życia to chwila poczęcia, nie ma żadnych wyłomów

Dr T. Wasilewski: początek ludzkiego życia to chwila poczęcia, nie ma żadnych wyłomów

Zatrzymajmy się. Nie jest jeszcze za późno. Początek ludzkiego życia to chwila poczęcia, koniec to naturalna śmierć. Nie ma żadnych wyłomów. Brońmy ludzi, którzy chcą szukać rozwiązań, żeby ludzkich tragedii na różnym etapie było jak najmniej – powiedział w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr n. med. Tadeusz Wasilewski, ginekolog.

Dr Tadeusz Wasilewski zauważył, że „zawiniliśmy w sensie edukacji na temat chwili poczęcia dziecka, od kiedy zaczyna się nowe życie i dlaczego to jest takie ważne”.

– Najpierw jesteśmy zarodkiem, potem płodem, noworodkiem, niemowlakiem, idziemy do szkoły, zaczynamy pracować, idziemy na emeryturę i potem czeka nas naturalna śmierć. To nieodzowne etapy naszego życia, które są niezmiernie ważne. Trzeba powtarzać, edukować ludzi. (…) Dlaczego programów publicystycznych, naukowych nt. początków ludzkiego życia, zdrowia, choroby nie ma więcej? Dlaczego społeczeństwo się do tego nie przygotowuje? – pytał lekarz.

Położnik zaznaczył, że zadaniem, które leży w gestii władz, organizatorów życia społecznego „powinno być przygotowanie miejsc, ośrodków, które będą opiekowały się matką, która zdaje sobie sprawę, że jej dziecko jest zagrożone lub urodzi się z niepełnosprawnością”.

– Ci ludzie potrzebują pomocy, nie mogą być zostawieni sami sobie. Nie może to być bezmyślny heroizm, tylko pełne przygotowanie do przyjęcia nawet chorego dziecka czy dziecka, które będzie żyło krótko. Nie można opierać się tylko i wyłącznie na podejrzeniu, że ono chore się urodzi, bo tak nie musi być. (…) Potrzebna jest także wielka edukacja na temat zdrowia prokreacyjnego. Jeżeli zaczynamy współżyć, to wiemy, że to może skończyć się poczęciem dziecka – podkreślił dr Tadeusz Wasilewski.

Lekarz wskazał, że „albo jesteśmy za życiem i bronimy go od poczęcia do naturalnej śmierci, albo próbujemy robić wyłomy i ta droga nie jest drogą słuszną”.

– Medycy powinni stanąć na wysokości zadania i nie ograniczać się do rozpoznania choroby, (…) powinni się skupić na szukaniu dróg, narzędzi, wszystkich elementów, które można wdrożyć, abyśmy byli zdrowi na każdym etapie swojego życia i przeciwdziałać jak tylko możemy najlepiej, abyśmy rodzili się zdrowi – powiedział gość Radia Maryja.

– Zatrzymajmy się. Nie jest jeszcze za późno. Początek ludzkiego życia to chwila poczęcia. Koniec to naturalna śmierć. Nie ma żadnych wyłomów. Brońmy ludzi, którzy chcą szukać rozwiązań, żeby ludzkich tragedii na różnym etapie było jak najmniej – dodał.

Cała rozmowa z dr. Tadeuszem Wasilewskim dostępna jest [tutaj]. 

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-11-02T08:11:42+01:00 poniedziałek, 02 listopada 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook