Ks. T. Kancelarczyk: Współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia

/Ks. T. Kancelarczyk: Współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia

Ks. T. Kancelarczyk: Współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia

„Ten współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia, podszywając to pod wybór człowieka, nazywając to nawet prawem człowieka. To jest straszne, że Unia Europejska, zakładana na fundamencie chrześcijańskim, dzisiaj mówi o prawach, wartościach europejskich, a wśród nich także jest prawo do aborcji i domaganie się tego, aby to było prawem człowieka” – mówił ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, na antenie Radia Maryja.

 

W niedzielę 21 maja w Szczecinie pod hasłem „Kocham Cię Życie” odbył się największy w Polsce Marsz dla Życia. Obrońcy życia maszerowali również w tym dniu w Krakowie, tematem marszu był: „Czas na Rodzinę!”. Ks. Tomasz Kancelarczyk zwrócił uwagę, że przy okazji marszy dla życia „trzeba przede wszystkim pomyśleć o sile duchowej, modlitwie. (…) Wyruszamy na Marsz dla Życia po to, aby zamanifestować nasze przywiązanie do wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”.

 

Prezes Fundacji Małych Stópek podkreślił, że chodzi o obronę najsłabszych i jeżeli my tego nie zrobimy, to inni tego nie zrobią. „Widać to chociażby po mediach szczecińskich, szczególnie tych drukowanych, kiedy jest tak ważne wydarzenie. Wszyscy wiedzą, że tysiące ludzi się gromadzi (…), a prasa szczecińska po prostu milczy. Jedna gazeta napisała o tym marszu, ale w znaczeniu bardzo złym. Tak nie dla zachęcenia, a wręcz przeciwnie – napisali to, żeby zniechęcić do udziału. Piszą o happeningu osób z Czarnego Protestu, który się odbędzie kilka godzin wcześniej. Widać, że chcą nam się przeciwstawić”mówił duchowny.

 

Ks. Tomasz Kancelarczyk zauważył, że mówienie o miłości, wartości życia ludzkiego jest kontrowersyjne. „Ten współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia, podszywając to pod wybór człowieka, nazywając to nawet prawem człowieka. To jest straszne, że Unia Europejska, zakładana na fundamencie chrześcijańskim, dzisiaj mówi o prawach, wartościach europejskich, a wśród nich także jest prawo do aborcji i domaganie się tego, aby to było prawem człowieka. To jest straszne. Dlatego też, aby zaprezentować drugą stronę, afirmację wartości życia, wychodzimy w Marszu dla Życia” – powiedział organizator marszu w Szczecinie.

 

Duchowny podkreślił, że nienarodzeni głosu nie mają, dlatego ten głos należy do nas. „Jak on będzie wyartykułowany to już zależy od nas, czy my tylko i wyłącznie zamkniemy się w czymś takim «jestem za życiem i nic», czy «jestem za życiem i coś więcej». To wszystko jest dzisiaj bardzo potrzebne, aby życie było kochane, aby było bronione” – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-05-23T10:41:01+02:00 wtorek, 23 maja 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail