Lębork: „Pielucha dla Malucha”, czyli jak pomagają przedszkolaki i uczniowie

by FUNDACJA JZN
Głównym organizatorem akcji „Pielucha dla malucha” w powiecie lęborskim był Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, na czele z Hanną Agatowską, nauczycielką. W sumie, w zbiórkę włączyło się 11 innych placówek.

14 listopada, w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych odbyło się oficjalne podsumowanie akcji. Na spotkanie, ze Starogardu Gdańskiego przybyły przedstawicielki Fundacji Małych Stópek. Organizacja na co dzień zajmuje się świadczeniem pomocy dla matek i dzieci w potrzebie.

– Zbieraliśmy głównie pieluchy dla dzieci w różnych rozmiarach i różnych firm, także środki do higieny, czyli kremy, balsamy, chusteczki nawilżające, wszelkiego rodzaju rzeczy związane z pielęgnacją niemowląt. Włączyli się nauczyciele, głównie pedagodzy z różnych szkół – wyjaśnia Hanna Agatowska, inicjatorka przedsięwzięcia w powiecie lęborskim.

W akcję włączyły się: Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych jako główny organizator na terenie powiatu lęborskiego oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 7, Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa w Lęborku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Azymut” z Mostów, Szkoła Podstawowa w Leśnicach, a także Przedszkole nr 6, Prywatne Przedszkole Językowe „Tęczowa Kraina” i Niepubliczne Przedszkole Michałkowo w Mostach.

Pielucha dla Malucha to akcja Fundacji Małych Stópek.

Organizujemy pomoc rzeczową dla kobiet, które wycofały się z zamiaru dokonania aborcji. Możesz włączyć się w te działania i otoczyć troskliwa opieką uratowane maleństwa oraz ich mamy. Poprzez gest materialnego wsparcia masz wpływ na decyzje kobiet, które czują się osamotnione nosząc pod sercem swoje dzieci. Możesz sprawić, że wspólnie im pomożemy. Dzięki temu będą mogły poczuć się zaopiekowane, a dana im przez Ciebie pomoc materialna, pomoże podjąć decyzję o urodzeniu własnego dziecka.

Możesz pomóc kobietom, które wycofały się z zamiaru dokonania aborcji na dwa sposoby:

– przesyłając bezpośrednio na nasz adres jednorazowe pieluchy,

– przekazując 50 zł na nasze konto wpisując w tytule przelewu: „DAROWIZNA PIELUCHY”. Każde przekazane nam 50 zł to 100 pieluch dla dzieci, które zostały uratowane z aborcji. – informują organizatorzy akcji.

Źródło: www.lebork.naszemiasto.pl, dlazycia.info

You may also like

Facebook