Poseł Uściński: aborcja eugeniczna jest ewidentną dyskryminacją ze względu na chorobę dziecka

/Poseł Uściński: aborcja eugeniczna jest ewidentną dyskryminacją ze względu na chorobę dziecka

Poseł Uściński: aborcja eugeniczna jest ewidentną dyskryminacją ze względu na chorobę dziecka

Życie ludzkie jest chronione przez naszą Konstytucję RP. Konstytucja nie pozwala na żadną dyskryminację kogokolwiek, a aborcja eugeniczna jest ewidentną dyskryminacją ze względu na chorobę dziecka – mówił poseł Piotr Uściński, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W Sejmie ponownie rozpoczynają się prace nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, który wprowadza zakaz tzw. aborcji eugenicznej.

– Jeśli ten projekt trafi na wokandę sejmową i będzie głosowany w Sejmie, to jestem przekonany, że uda się przyjąć rozwiązania, które będą bardziej chroniły życie nienarodzonych, szczególnie tych dzieci chorych, które ta obecna ustawa pozwala zabijać przed narodzeniem – powiedział Piotr Uściński.

Grupa posłów, która podpisała się dwa lata temu pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym tzw. przesłanki eugenicznej, mówi o konieczności złożenia kolejnego, by Trybunał mógł zająć swoje stanowisko w tej sprawie.

– Bardzo oczekujemy na to, że Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem posłów, a ten wniosek był złożony w poprzedniej kadencji; już dwa lata czekamy. Teraz złożymy go ponownie w tej kadencji – jestem przekonany, że to niedługo nastąpi – i chcemy, żeby Trybunał wypowiedział się w tej sprawie, bo życie ludzkie jest chronione przez naszą konstytucję. Nasza konstytucja nie pozwala na żadną dyskryminację kogokolwiek, a aborcja eugeniczna jest ewidentną dyskryminacją ze względu na chorobę dziecka. Myślę, że Trybunał jednoznacznie zajmie stanowisko – podkreślał przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny.

Kiedy 20 lat temu Trybunał Konstytucyjny zabierał głos w sprawie tzw. aborcji ze względów społecznych, wtedy rozpatrzenie wniosku zajęło zaledwie sześć miesięcy.

– Mam nadzieję, że te nowe twarze, które ostatnio do Trybunału wprowadziliśmy: Stanisław Piotrowicz, prof. Krystyna Pawłowicz – to są osoby, które ja znam osobiście z Sejmu i wiem, że mają przekonania pro-life – że też w Trybunale będą zabiegały o tę sprawę. Aczkolwiek, sędziowie Trybunału od momentu, kiedy zostają wybrani, są już niezawiśli, niezależni od nas, ale jestem przekonany, że oni głęboko w sercu mają miłość do ochrony życia i że będą tę sprawę pilotowali w Trybunale Konstytucyjnym – wyraził nadzieję poseł PiS.

Opozycja zapowiada już projekty ustaw, które będą w kontrze do tego, co nazywamy „ochroną życia”.

– Opozycja zapowiada takie projekty, ale przecież te projekty, które miałyby rozszerzyć dopuszczalność aborcji, są ewidentnie niezgodne z konstytucją. Często na ich ustach pojawia się słowo „konstytucja”, a sami nie chcą tej konstytucji przestrzegać i chcą ją łamać prawem zwiększającym ilość aborcji, co jest kompletnie zaprzeczeniem tego, co mówią czasami o konstytucji – zauważył gość „Aktualności dnia”.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-11-28T19:16:27+01:00 czwartek, 28 listopada 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook