Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa w intencji zaprzestania zabijania nienarodzonych dzieci

by FUNDACJA JZN
Lipiec to miesiąc, w którym szczególnie czcimy Najdroższą Krew Chrystusa. W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II poprzez tę Litanię wierni będą prosić o ustanie tzw. aborcji w Polsce i na świecie.

Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa na całym świecie rozpowszechnili Misjonarze Krwi Chrystusa w XIX i XX wieku.

– Nie znalazła ona może takiego rezonansu w świadomości popularnej, ale ciągle jest do odkrycia – powiedział ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Zwłaszcza w lipcu, w którym szczególnie czcimy Przenajświętszą Krew Chrystusa. Krew, która jest tajemnicą męki Zbawiciela – dodał ks. prof. Jan Machniak. Do tajemnicy Krwi Chrystusa chrześcijanie zwracali się w przełomowych, ale i trudnych momentach dla Kościoła i świata.

– Szczególnie decydujący moment był wówczas, kiedy Napoleon Bonaparte najechał Państwo Kościelne na początku XIX w. i wtedy Kasper del Bufalo, włoski misjonarz, zwrócił się do tajemnicy Krwi Chytrusa, prosząc o to, by wszyscy ludzie modlili się przez tajemnice Krwi Chrystusa o miłosierdzie i łaskę dla świata – wskazał ks. prof. Jan Machniak.

Modlitwa o łaskę popłynie także z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Będzie to modlitwa o łaskę przebaczenia za grzechy tzw. aborcji, ale też o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

– Jesteśmy w Sanktuarium Jana Pawła II, który od początku swojego pontyfikatu, wcześniej oczywiście jako kardynał, mocno podkreślał, że życie ludzkie jest największą wartością, którą trzeba chronić – przypomniał o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Szczególnie dziś, kiedy w Polsce i na świecie życie ludzkie jest mordowane i deptane głównie przez środowiska liberalno-lewicowe. Dlatego też przez cały lipiec w toruńskim sanktuarium wieczorne Msze św. o godzinie 18.00 sprawowane będą w intencji ochrony życia ludzkiego. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem wierni poprzez Litanię do Najświętszej Krwi Chrystusa będą  prosić  o ustanie tzw.  aborcji w Polsce i na świecie.

– Pan Jezus mówił: módlcie się nieustanie. I chcemy to czynić. Jan Paweł II często powtarzał, że pierwszym i najważniejszym zadaniem Papieża jest modlitwa. Dlatego w tym  miejscu, w Jego sanktuarium, popłynie modlitwa o obronę życia – wyjaśnił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Wieczorne Msze św. i nabożeństwa będą transmitowane za pośrednictwem internetu.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook