Łódź. Barber oddaje napiwki potrzebującym

/Łódź. Barber oddaje napiwki potrzebującym

Łódź. Barber oddaje napiwki potrzebującym

Bartosz Michalak, właściciel Barbershop Bart na Radogoszczu, od kilku lat w przedświątecznej akcji „Wazon” zebrane napiwki przekazuje potrzebującym. Do tej pory pomógł pacjentom szpitala na ul. Spornej, zebrał fundusze na rehabilitację chłopca z zespołem Downa, a w tym roku pomoc finansowa trafi do ubogiej rodziny, która zmaga się z chorobą syna.

Pomoc dla potrzebującej rodziny ma być dla niej niespodzianką. Sam pomysł akcji z napiwkami zrodził się z podczas świętowania 10-lecia Barbershop Bart. W trakcie imprezy udało się zebrać do wazonu pieniądze, za które kupiono zabawki dla małych pacjentów oddziału pediatrii, diabetologii i nefrologii w szpitalu dziecięcym przy Spornej w Łodzi.

Od tego czasu co roku w okolicach świąt Bartosz Michalak wrzuca do wazonu stojącego w salonie wszystkie napiwki, które zostawiają mu klienci. Stopniowo ludzie zaczęli się interesować akcją i dokładali swoją cegiełkę.

W salonie przez cały rok trwa również akcja „Złota walizka”. Do specjalnej walizki każdy może wrzucać 1, 2 oraz 5 groszy. Tegoroczna walizka waży już 45 kg. Pieniądze trafią także dla potrzebujących dzieci. Jak mówi właściciel salonu – nie ważna jest kwota tylko chęć pomocy.

By | 2020-12-20T13:04:48+01:00 niedziela, 20 grudnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook