Łódź: wystawa „Matki: mężne czy szalone?”

/Łódź: wystawa „Matki: mężne czy szalone?”

Łódź: wystawa „Matki: mężne czy szalone?”

W dniach od 5 do 18 listopada w Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi będzie można obejrzeć wystawę pt. „Matki: mężne czy szalone?” autorstwa Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej. Wystawa przedstawia historię ponad dwudziestu kobiet, które zaryzykowały zdrowie i życie dla swoich dzieci.

 

„Matki: mężne czy szalone?” to projekt na który składa się wystawa oraz książka. Opowiada historie dwudziestu dwóch kobiet, które zdecydowały się na urodzenie dziecka mimo, że zagrażało to ich życiu lub zdrowiu. Wszystko zaczęło się od pytania o ludzką dzielność, jej konieczność dla naszego przetrwania oraz jej przejawy w życiu zwykłych ludzi – wyjaśnia na swojej stronie internetowej Marta Dzbeńska-Karpińska.

 

Jak mówi sama autorka, wystawa to opowieść o odwadze, o miłości, o zwycięstwie życia, o ekstremalnych wyborach zwyczajnych ludzi, o nadziei. O męstwie, które pozwoliło sfotografowanym przeze mnie kobietom przezwyciężyć lęk przed śmiercią i chociaż było to wielkim trudem uzdolniło je do gotowości złożenia ofiary z własnego życia lub narażenia na szwank zdrowia w imię wartości jaką stanowiło dla nich życie ich nienarodzonych dzieci. Jest to też opowieść o  gorącym pragnieniu spełnienia swoich marzeń i dążeniu mimo wielkich przeciwności do realizacji macierzyńskiego powołania – o szaleństwie miłości, z której rodzi się życie.

 

Sesja zdjęciowa była realizowana od sierpnia 2011 do marca 2012 roku. Od jej premiery, wystawa ukazuje się w różnych częściach kraju. W dniach od 5 do 18 listopada będzie można ją obejrzeć w Sanktuarium Świętości Życia, które  mieści się w parafii p.w. św. Wincentego Pallottiego przy ul. Łagiewnickiej 197/201 (Łódź).

 

Więcej informacji o projekcie i wystawie: Matki: mężne czy szalone? – FACEBOOK

 

oraz www.dzbenska.com

 

"Matki" w Łodzi. Zapraszamy, podajcie informację dalej :)"Mothers" in Lodz. You are wellcome!

Opublikowany przez Matki: mężne czy szalone? Mothers: courageous or crazy? Wtorek, 24 października 2017

By | 2017-11-02T12:35:37+01:00 środa, 01 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail