M. Guziak-Nowak o Tygodniu modlitw o ochronę życia: Chcemy Panu Bogu podziękować za prawo chroniące życie dzieci podejrzewanych o chorobę

by FUNDACJA JZN
Chcemy Panu Bogu podziękować za dobrą zmianę w Polsce, która się wydarzyła, czyli za prawo chroniące życie dzieci podejrzewanych o chorobę, niepełnosprawność. Chcemy przypomnieć, że ciągle mamy wiele do zrobienia. Nasze stowarzyszenie od początku stało na stanowisku, iż zmiana prawa jest dobrym krokiem, ale to ciągle połowa drogi. Drugą połową drogi jest realna troska o rodziny, które potrzebują konkretnej pomocy w wychowaniu swoich dzieci. Tydzień modlitw o ochronę życia jest okazją do tego, aby pięknie mówić o życiu, czyli w afirmujący je sposób – mówiła Magdalena Guziak-Nowak, Sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w sobotniej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Magdalena Guziak-Nowak odniosła się do inicjatywy Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, który rozpocznie się w piątek 19 marca i potrwa do czwartku 25 marca. Więcej informacji o Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia można znaleźć [tutaj].

– Pomysł powstał dlatego, że modlitwy nigdy nie jest za wiele. Chcemy Panu Bogu podziękować za dobrą zmianę w Polsce, która się wydarzyła, czyli za prawo chroniące życie dzieci podejrzewanych o chorobę, niepełnosprawność. Chcemy przypomnieć, że ciągle mamy wiele do zrobienia. Nasze stowarzyszenie od początku stało na stanowisku, iż zmiana prawa jest dobrym krokiem, ale to ciągle połowa drogi. Drugą połową drogi jest realna troska o rodziny, które potrzebują konkretnej pomocy w wychowaniu swoich dzieci. Tydzień modlitw o ochronę życia jest okazją do tego, aby pięknie mówić o życiu, czyli w afirmujący je sposób – podkreśliła gość „Aktualności dnia”.

Sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka podkreśliła, że każda osoba może włączyć się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

– Każdy może włączyć się w Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, więc mali i duzi, rodzice ze swoimi dziećmi, dziadkowie, siostry zakonne, księża (…). Proponujemy, żeby w tym czasie codzienne omadlana była inna intencja. Naszą propozycją jest szerokie spojrzenie na pro-life, czyli z jednej strony chcemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych, które mają stwierdzoną wadę prenatalną oraz w intencji ich rodziców, aby nigdy nie mieli wrażenia, że są pozostawieni sami sobie. Z drugiej strony chcemy modlić się za lekarzy, dziennikarzy, położne oraz osoby, które domagają się zabijania dzieci nienarodzonych – oznajmiła Magdalena Guziak-Nowak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Magdaleny Guziak-Nowak można znaleźć [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook