M. Guziak-Nowak: Po aborcji pojawiają się wyrzuty sumienia, które ciężko jest zagłuszyć nawet po kilkudziesięciu latach

by FUNDACJA JZN
Badania naukowe potwierdzają, że kobiety, które poddały się tzw. zabiegowi aborcyjnemu, są częściej narażone na ryzyko przedwczesnego porodu, urodzenia martwego dziecka oraz wielu innych powikłań podczas kolejnych ciąż – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w rozmowie z Radiem Maryja.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Prawdziwa cena aborcji”, który odbędzie się 9 lutego 2022 roku. Podczas spotkania zostanie poruszona m.in. kwestia skutków poaborcyjnych, jakie dotykają wiele kobiet.

– Celem webinaru, tak jak wszystkich wydarzeń edukacyjnych, które podejmujemy, jest prawda, czyli przyjrzenie się danemu zagadnieniu z perspektywy nauki i ekspertów. Zestawiamy to z kłamliwą manipulacją środowisk proaborcyjnych – wskazała Magdalena Guziak-Nowak.

Gościem spotkania będzie s. Małgorzata Słomka, szarytka, która od lat pracuje z kobietami zmagającymi się z syndromem poaborcyjnym.

– Siostra Małgorzata od wielu lat towarzyszy kobietom w procesie zdrowienia z traumy aborcyjnej. Siostra sama o sobie mówi, że nie jest psychologiem i terapeutą, ale jest świadkiem. Jej opinia i doświadczenie jest dla nas bardzo cenne, ponieważ od kilkudziesięciu lat współpracuje z kobietami, których historie nie pozwalają uwierzyć w to, że nie ma syndromu poaborcyjnego. Chcemy spojrzeć na ten aspekt z perspektywy naukowej, ale przede wszystkim od strony ludzkiej – wyjaśniła sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Gość Radia Maryja zwróciła uwagę, że tzw. aborcja nie jest łatwym i szybkim rozwiązaniem „problemu”, jak starają się przekonywać zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci. Jest to okrutny proces, podczas którego zabijane jest dziecko, ale również ma to poważne konsekwencje dla kobiety.

– Po tzw. aborcji pojawiają się wyrzuty sumienia, które ciężko jest zagłuszyć nawet po kilkudziesięciu latach. W środowisku medycznym nie ma konsensusu naukowego odnośnie do syndromu poaborcyjnego. Nie można zaprzeczać badaniom, które pokazują, że kobiety, które dokonały tzw. aborcji, mają szereg dolegliwości psychicznych składających się na zespół stresu pourazowego – poinformowała Magdalena Guziak-Nowak.

Sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka zwróciła uwagę, że kobiety decydujące się na zabicie swojego dziecka przed narodzeniem często są pod silną presją swoich partnerów. Zdarza się, że mają one silne traumy w związku z trudnym życiem i tzw. aborcja wydaje się im jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Jednak w rzeczywistości poddanie się temu zabiegowi jeszcze bardziej pogłębia ich problem.

– Oprócz wszystkich traum, które te kobiety już dźwigają na swoich barkach, dochodzą poważne konsekwencje fizyczne i psychiczne po dokonaniu tzw. aborcji (…). Badania naukowe potwierdzają, że kobiety, które poddały się tzw. zabiegowi aborcyjnemu, są częściej narażone na ryzyko przedwczesnego porodu, urodzenia martwego dziecka oraz wielu innych powikłań podczas kolejnych ciąż – podsumowała rozmówczyni.

Webinar odbędzie się 9 lutego 2022 roku o godz. 19.00. Zapisy przyjmowane są na stronie pro-life.pl. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook