Miechów: hospicjum zachęca do Duchowej Adopcji Pacjenta

by FUNDACJA JZN
Duchowa Adopcja Pacjenta – to propozycja Hospicjum im. bł. s. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie z okazji Światowego Dnia Chorego, obchodzonego 11 lutego. Włączyć może się każdy.

Staramy się, aby ten dzień był szczególny dla naszych pacjentów, ale i dawał także okazję do wsparcia, do pomocy. Dar modlitwy może ofiarować każdy – powiedział KAI Kacper Idzik, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Do akcji modlitwy można się przyłączyć w prosty sposób. Na stronie internetowej i Facebooku miechowskiego hospicjum można znaleźć imiona pacjentów z placówki stacjonarnej i domowej. Należy wybrać jednego z chorych i modlić się za niego 11 lutego 2022 r. w Światowy Dzień Chorego. Można modlić się zaproponowaną przez organizatorów modlitwą albo polecać Panu Bogu intencję własnymi słowami.

Włączyć się może każdy, kto zechce. Mogą to być indywidualne adopcje, czyli takie, kiedy osobiście poleca się jednego chorego. Modlić się można we wspólnotach parafialnych, duszpasterskich. Organizatorzy zachęcają, by w danym dniu modlić się na katechezie, w szkole. Włączać się mogą szkoły, przedszkola, grupy modlitewne.

– Włączając się w modlitwę, budujemy nie tylko duchową wspólnotę ale przede wszystkim tworzymy ogromne wsparcie dla Pacjentów Hospicjum w Miechowie, za co w ich imieniu dziękujemy – napisała na stronie internetowej placówki s. Benedykta Majzner, kierownik hospicjum.

Szczegóły na stronie www.hospicjum.miechow.net

Początki miechowskiego hospicjum sięgają 1998 r. i łączą się od początku z posługą sióstr albertynek. Hospicjum funkcjonuje w strukturze Caritas Diecezji Kieleckiej.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook