M. Korzekwa-Kaliszuk: Dawanie konkretnego świadectwa i przykładu działa fantastycznie – potrafi ocalić ludzkie życie

by FUNDACJA JZN
Wiemy, że dawanie konkretnego świadectwa i przykładu działa fantastycznie – potrafi ocalić ludzkie życie. Taki też jest cel kampanii „Każde życie jest cudem” – chcemy ocalić dzieci przed aborcją – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji „Grupa Proelio”, w programie Polski Punkt Widzenia w Telewizji Trwam.

Fundacja „Grupa Proelio” zorganizowała kampanię „Każde życie jest cudem”. Kampania przedstawia ponad osiemdziesiąt historii ludzi, którzy mogli zostać zabici w wyniku tzw. aborcji.

– Kampania „Każde życie jest cudem” to pokazanie historii ludzi, którzy byli zagrożeni aborcją, a którzy żyją i dostali od swoich rodziców szansę na życie. To są historie ludzi, których rodzice niejednokrotnie byli poddawani wielkiej presji ze strony lekarzy, czasem rodziny, żeby dokonać aborcji, ale się na to nie zdecydowali. Te rodziny i te dzieci dają świadectwo tego, że każde życie jest cenne, każde życie jest cudem i nawet życie dziecka chorego nie jest życiem mniej wartym podstawowego prawa każdego człowieka – zaznaczyła gość programu Polski Punkt Widzenia.

W październiku tego roku Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję z powodu podejrzenia choroby, tzw. przesłanki eugenicznej.

– W Polsce nie można już zabijać dzieci np. z powodu podejrzenia zespołu Downa, rozszczepu kręgosłupa, czy zespołu Turnera. Niestety, w wielu ludziach pozostała aborcyjna mentalność i ciągle wielu ludzi chce to robić, a lobby aborcyjne działa w ten sposób, że do tego zachęca, w mediach społecznościowych bezkarnie promuje zabijanie. (…) W kampanii „Każde życie jest cudem” chcemy dotrzeć do serc i sumień. Ona ma pomóc we wprowadzeniu takiej kultury społecznej, w której ludzie po prostu nie chcą zabijać dzieci – podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Prezes Fundacji „Grupa Proelio” zwróciła uwagę, że celem kampanii jest m. in. pokazanie, że nawet najcięższa diagnoza prenatalna nie daje nikomu prawa do tego, żeby zabić dziecko.

– Kampania „Każde życie jest cudem” pokazuje poruszające historie. Te historie często są trudne, nie uciekamy od trudnych tematów – pokazujemy prawdę. W kampanii pokazujemy, jak rodzice i rodziny dzieci z różnymi trudnościami przez to wszystko przechodzą. Chcemy przez to dać nadzieję tym rodzicom, którzy są w podobnej sytuacji. Chcemy pokazać, że nawet najcięższa diagnoza prenatalna nie daje nikomu prawa do tego, żeby zabić dziecko. W kampanii przedstawione są historie m. in. dzieci z zespołem Downa – Szymona i Kuby, dzieci państwa Witeckich. Reportaż z historią Szymona i Kuby będzie opublikowany już za tydzień. W kampanii przedstawiona jest także historia Basi Kędzior, która urodziła się z chorobą genetyczną tzw. rybią łuską. Basia daje świadectwo, że także z taką chorobą można żyć pięknie i radośnie – zaakcentowała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Do niedawna tzw. przesłanka eugeniczna pozwalała na uśmiercanie dzieci już w przypadku podejrzenia choroby genetycznej.

– Mieliśmy okrutne prawo. Wspaniale, że to prawo zostało zmienione i nie można już zabijać ludzi z powodu podejrzeń chorób genetycznych albo innych trudności. W kampanii „Każde życie jest cudem” dosłownie, na konkretnych przykładach, pokazujemy ludzi, którzy mają różne choroby i nie są gorsi od innych, nie są mniej warci prawa do życia. Pokazujemy, że są ludźmi szczęśliwymi. Pokazujemy ich rodziców i rodzeństwo. Pokazujemy, że pomimo trudności można funkcjonować w społeczeństwie. Jestem przekonana, że do wielu serc i sumień takie treści przemawiają lepiej niż niejedna teoria. (…) – powiedziała prezes Fundacji „Grupa Proelio”.

Działaczka pro-life oceniła, że dawanie konkretnego świadectwa i przykładu działa fantastycznie – potrafi ocalić ludzkie życie.

– W kampanii „Każde życie jest cudem” pokazujemy kilkadziesiąt świadectw ludzi, którzy zostali ocaleni przed aborcją. W Polsce takich historii jest znacznie więcej. Gdy w ostatnich latach publikowałam podobne historie w mediach społecznościowych, to otrzymywałam świadectwa osób, które mówiły: „To zmieniło moje myślenie o aborcji”, „To zmieniło moje myślenie o ochronie życia”, „Już nie popieram tzw. kompromisu aborcyjnego”. Wiemy, że dawanie konkretnego świadectwa i przykładu działa fantastycznie – potrafi ocalić ludzkie życie. Taki też jest cel kampanii „Każde życie jest cudem” – chcemy ocalić dzieci przed aborcją. Chcemy sprawić, że rodzice przestaną się bać i niepomyślna diagnoza prenatalna nie będzie brzmiała jak wyrok – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji „Grupa Proelio”, w programie Polski Punkt Widzenia w Telewizji Trwam.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook