„Małopolska Niania” – ruszy program wsparcia dla rodziców najmłodszych dzieci

/„Małopolska Niania” – ruszy program wsparcia dla rodziców najmłodszych dzieci

„Małopolska Niania” – ruszy program wsparcia dla rodziców najmłodszych dzieci

Kolejny ukłon w stronę rodziców. Samorząd Małopolski uruchamia program „Małopolska Niania”. W jego ramach rodzice będą mogli otrzymać 1500 zł miesięcznie na zatrudnienie opiekunki dla dziecka – czytamy na jednym z portalów informacyjnych miasta Krakowa.

 

To pierwszy tego typu projekt w Polsce. Przeznaczono na niego łącznie 750 tys. zł. Według szacunków pozwoli to zatrudnić 50 niań. O tym, kto będzie miał pierwszeństwo w skorzystaniu ze świadczeń, będą decydować gminy, uwzględniając miedzy innymi takie kryteria jak wielodzietność, niepełnosprawność dziecka, dochody, a także dostępność żłobków w okolicy. Pilotażowy projekt ruszy w kwietniu tego roku.

 

Inicjatywa Województwa Małopolskiego jest odpowiedzią na trudne położenie w jakim znaleźli się rodzice najmłodszych dzieci w aż w 162 gminach województwa. To właśnie tam wg. najnowszego raportu Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego istnieje problem z zapewnieniem opieki dzieciom do lat 3. W przypadku 30  gmin sytuacja jest wyjątkowo zła i dlatego to one – jako pierwsze – mogą przystąpić do pilotażu – informuje portal Małopolska.

 

Źródło: krknews.pl i www.malopolska.pl

By | 2017-03-08T15:59:19+01:00 środa, 08 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook